Chirurgiczne powiększanie biustu – dla każdej z pań biust stanowi wyznacznik kobiecości. Każda kobieta pragnie posiadać ładne piersi, które będą się idealnie prezentować w stroju kąpielowym, czy też w bluzce mającej spory dekolt. Niemniej jednak niestety nie każdy biust będzie spełniał oczekiwania ,,właścicielki”. Istnieje w tym przypadku rozwiązanie.

Chirurgia plastyczna może nam zaoferować zmianę wyglądu biustu, albo jego powiększenie. Obecnie tego typu zabiegi są coraz częstsze. Dzieje się tak z pewnością z uwagi na modę odnośnie dbania o swój wygląd. Ponadto ilość klinik chirurgii plastycznej jest już na tyle duża, iż panie nie muszą oczekiwać wielu miesięcy na poprawę wyglądu piersi. Ponadto tego typu zabiegi nie są już tak drogie, jak to miało miejsce niegdyś, dlatego też coraz więcej pań decyduje się na powiększenie swoich atutów kobiecości.

chirurgia plastyczna kliniki
chirurgia plastyczna kliniki

Chirurgia plastyczna w obrębie biustu jest w stanie zaoferować nam co najmniej kilka metod jego powiększenia. Należy mieć na uwadze, iż przed wykonaniem zabiegu powiększenia piersi każda z pań zostanie poddana bardzo szczegółowym badaniom. Ponadto chirurg plastyczny przeprowadzi dokładny wywiad, co do stanu zdrowia pacjentki. Lekarz w trakcie tego rodzaju konsultacji będzie chciał dowiedzieć się, jakie oczekiwania ma pacjentka względem wyglądu i rozmiaru swojego przyszłego biustu.

Poza tym lekarz specjalista z zakresu chirurgii plastycznej wypyta również ewentualną pacjentkę o zażywane przez nią leki. Po tym, jak zostanie zebrany dokładny wywiad medyczny, lekarz obejrzy biust. Wtedy również będzie mógł zdecydować, czy operacja powiększenia jest na pewno konieczna i jaki rozmiar dla konkretnej pacjentki będzie najbardziej odpowiedni. Nowe piersi powinny przecież wyglądać możliwie jak najbardziej naturalnie.

Z jakich powodów panie decydują się na powiększanie biustu?

 Większość pań decyduje się na zabieg chirurgii plastycznej dotyczący powiększenia ich piersi, gdyż uważa, że ich biust jest zbyt mały, albo nie ma odpowiedniego kształtu, czy jędrności. Na ogół takiemu zabiegowi poddają się kobiety, które urodziły dziecko, albo karmiły piersią, gdyż ich piersi mogły rzeczywiście stracić przez to swój pierwotny wygląd. Zdarzyć się może, iż na powiększanie piersi zdecyduje się bardzo młoda kobieta, która po prostu będzie niezadowolona z własnego wyglądu i zbyt małych piersi, które są powodem jej kompleksów.

Jednak nie tylko względy estetyczne są powodem do korzystania z chirurgii plastycznej. Wiele osób decyduje się na zabiegi z przyczyn zdrowotnych. Operacje takie jak usuwanie blizn powstałych w wyniku poparzeń czy wypadków, odsysanie nadmiaru tłuszczu, czy redukcja wielkości piersi mogą znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie i poprawić jakość życia. Dla niektórych pacjentów chirurgia plastyczna może być rozwiązaniem problemów zdrowotnych, takich jak bóle pleców spowodowane zbyt dużym ciężarem piersi, lub trudności z oddychaniem wynikające z nieprawidłowej budowy nosa.

Metody powiększania piersi?

Chirurgiczne powiększanie biustuJedną z pośród metod a powiększenie piersi jest zastosowanie implantów, które podczas operacji wczepia się do kobiecego biustu. Można wyróżnić kilka rodzajów implantów. Zwykle używa się implantów silikonowych, ale także nierzadko implantów wypełnionych solą fizjologiczną. Poza tym chirurdzy plastyczni stosują również tak zwane ekspandery Bakera, czyli implantu mające kombinowane wypełnienie (połączenie soli fizjologicznej i silikonu). Implanty można posortować też pod względem ich powierzchni. Wyróżnić możemy implanty mają gładką powierzchnię, które obecnie uważane są za przestarzałą metodę wypełniania.

Niemniej jednak często używa się implantów z tytanową, jak i teksturowaną powierzchnią. Inna metoda powiększania piersi to zwiększenie ich objętości przy pomocy kwasu hialuronowego. Nie jest to bardzo inwazyjny sposób, niemniej stanowi dużą konkurencję dla klasycznie stosowanej metody operacyjnej.

Taki zabieg trwa na ogół ok. 40 minut. Podczas jego trwania wykonuje się pod pachami pacjentki nacięcia i wprowadza kaniulę, poprzez którą podaje się kwas hialuronowy w żelu. Biust po zastosowaniu kwasu hialuronowego staje się jędrny, a przy tym wygląda w pełni naturalnie. Rezultat może utrzymać się od 18 do 30 miesięcy. Aby utrzymać w ten sposób otrzymany efekt, zaleca się wstrzykiwanie kwasu hialuronowego co kilka miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu powiększania piersi?

Każda z pań, która przejdzie zabieg powiększenia piersi, musi wyjść z kliniki w specjalnym elastycznym biustonoszu. Po operacji kobieta może normalnie chodzić, wychodzić na spacery, niemniej jednak zbyt forsująca aktywność fizyczna nie jest wskazana. Dlatego też należy na czas około 6 tygodni zrezygnować z aerobiku, siłowni, czy pływania na basenie. Niemniej nie można również popadać ze skrajności w skrajność i spędzać całe dnie w łóżku.

Każda osoba po zabiegu powiększania piersi może także brać leki przeciwbólowe, jednakże przestrzegając przy tym zaleceń lekarza prowadzącego. Trzeba pamiętać przy tym o noszeniu przez pierwsze cztery tygodnie po operacji bielizny uciskowej, która spełnia rolę bandaża. Taka bielizna powinna być zdejmowana tylko przed myciem. Zwykle po zabiegu powiększania piersi chirurg zaleca zgłoszenie się na rutynową kontrolę celem sprawdzenia efektów. Jeżeli rana goi się we właściwy sposób, zdejmowane są szwy.

Do pełnej aktywności każda kobieta może powrócić mniej więcej po upływie ok. czterech tygodni. Należy przy tym pamiętać, że ostateczny efekt zabiegu powiększania biustu widoczny będzie po trzech miesiącach. Wtedy piersi będą miały swój ostateczny wygląd i kształt.