Co daje ozonowanie? Ozonowanie to naturalna, nieszkodliwa dla środowiska metoda dezynfekcji pomieszczeń. To bezpieczny i szybki sposób na usunięcie wszelkich niechcianych drobnoustrojów, bakterii, wirusów, zapachów i nie tylko. W procesie ozonowania wykorzystuje się nie szkodliwe substancje chemiczne, lecz ozon. Usługi ozonowania wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników.

Czym jest ozon?

To występujący w ziemskiej atmosferze gaz, który składa się z trzech atomów tlenu. Buduje on ochronną strefę ozonową w stratosferze, pochłania szkodliwe promieniowanie słoneczne. Szczególnie wyczuwa się go w powietrzu po burzy, to właśnie ozon nadaje mu charakterystyczny zapach. Jakie są właściwości ozonu? Przede wszystkim gaz ten wykazuje bardzo silne działanie bakteriobójcze, aseptyczne. Właśnie dlatego wykorzystuje się go do dezynfekcji pomieszczeń, samochodów, a nawet wody.

W kontekście ozonu i ozonowania nierzadko pada pytanie, czy jest to szkodliwe dla zdrowia. Ozon jest toksyczny dla człowieka, ale wyłącznie, jeśli jest wdychany w bardzo dużych stężeniach albo przez długi czas. Pierwsze objawy skażenia ozonem to kaszel, senność, ból głowy czy drapanie w gardle. Zlecając proces ozonowania mieszkania profesjonalistom, nie trzeba martwić się o żadne negatywne skutki uboczne. Firmy wykonujące usługi ozonowania kontrolują jego stężenie na każdym jego etapie. Nie ma możliwości, aby stężenie ozonu przekroczyło europejskie normy.

Jak działa ozon?

W procesie ozonowania ozon wchodzi w reakcję z rozmaitymi związkami organicznymi. Przede wszystkim chodzi tu o takie związki jak np. pleśń, bakterie, roztocza, grzyby itd. Ozon rozkłada się, uwalnia cząsteczkę tlenu, tym samym skutecznie i naturalnie oczyszczając dane pomieszczenie. Dlaczego właśnie ozonowanie pomieszczeń w Warszawie Włochach to najlepsza sposób na oczyszczanie? Po pierwsze, to zdecydowanie najbezpieczniejsza i najbardziej naturalna forma dezynfekcji pomieszczeń, po drugie, ozon jest skuteczniejszy i szybszy niż chlor. Badania wykazały, iż ten gaz jest około 50 razy bardziej efektywny niż chlor. Ponadto działa od niego aż 3000 razy szybciej.

Proces ozonowania

Co daje ozonowanie?W profesjonalnej usłudze ozonowania mieszkań wykorzystuje się specjalne generatory wytwarzające ozon. Najpierw należy odpowiednio przygotować dane pomieszczenie, czyli upewnić się, że nie ma tam żadnych ludzi, zwierząt i roślin. Następnie należy pozamykać wszystkie okna i zabezpieczyć wszelkie szczeliny czy kratki wentylacyjne.

Gdy pomieszczenie zostanie przygotowane, wykwalifikowani pracownicy uruchamiają maszynę w zamkniętym pomieszczeniu na określony czas. To, jak długo będzie pracował generator ozonu, zależy np. od wielkości mieszkania. Istotny jest także cel dezynfekcji. Może to być nie tylko dezynfekcja, ale także deodoryzacja, czyli eliminowanie zapachów np. nikotyny, stęchlizny, spalenizny, potu czy zapachów “kuchennych”.

Warto wiedzieć, że niektóre zapachy w procesie ozonowania można usunąć w stosunkowo szybkim czasie, np. zapach dymu papierosowego. A co, jeśli zapachy są trudniejsze do wyeliminowania? Wtedy proces ozonowania zostaje wydłużony. W procesie ozonowania gaz dociera nawet w trudno dostępne miejsca, co gwarantuje stuprocentową dezynfekcję.

Pracownicy wykonujący usługę ozonowania monitorują stężenie gazu w powietrzu. Kontrolowanie stężenia także jest istotne i ma wpływ na efekt końcowy.. Gdy generatory ozonu przestają pracować, pracownicy wietrzą pomieszczenie. Szczególnie ważne jest kontrolowanie stężenia ozonu – musi ono osiągnąć stężenie nieszkodliwe dla człowieka. Po odpowiednim wywietrzeniu pomieszczenie od razu nadaje się do użytku.

Ozonowanie pomieszczeń cennik

Ile zapłacimy za ozonowanie mieszkania na Białołęce? Cena za taką usługę zależy od wielu czynników, przede wszystkim od kubatury, czyli przestrzeni, jaka ma zostać poddana ozonowaniu. Ważny jest także czas ozonowania, który jest ustalany indywidualnie i zależy np. od tego, z jakich związków klient chce oczyścić mieszkanie. Ponadto istotne jest także miasto, gdzie wykonywana jest usługa ozonowania, a także typy generatorów używanych przez daną firmę. Jeśli interesuje nas ozonowanie mieszkania, cena w Bemowie zostanie ustalona indywidualnie po konsultacji z pracownikiem.

Jakich cen możemy się spodziewać? Za ozonowanie mieszkania do 40 mkw możemy zapłacić około od 180 do 250 złotych. Za dezynfekcję mieszkania o metrażu 100 mkw możemy spodziewać się ceny około 650 złotych. Jeśli myślimy o ozonowaniu pomieszczeń cena będzie zależeć od naszych potrzeb. Warto pamiętać, że ozonowanie to naturalny sposób na dezynfekcję nie tylko mieszkań, ale także wszelkich innych lokali. Firmy oferują usługi ozonowania obiektów gastronomicznych, hotelarskich, rekreacyjnych czy placówek oświatowych. Coraz popularniejsze staje się ozonowanie placówek handlowych czy obiektów rozrywkowych, jak np. kin czy teatrów.

Ozonowanie pomieszczeń jest także wykorzystywane do dezynfekcji placówek medycznych, gdzie higiena i sterylność są bez wątpienia najistotniejsze. Ponadto firmy wykonujące usługi ozonowania dezynfekują pojazdy osobowe oraz ciężarówki lub autobusy.