Jak skutecznie przechowywać produkty – hale namiotowe magazynowe

Jak skutecznie przechowywać produkty – hale namiotowe magazynowe

Jak skutecznie przechowywać produkty – hale namiotowe magazynowe. Wzrost gospodarczy wpływa na zwiększenie produkcji w branży przemysłowej. Istotnym elementem w działalności każdego przedsiębiorstwa, jest właściwe magazynowanie produktów. Na rynku funkcjonują firmy świadczące usługi odpłatnego magazynowania wszelkiego rodzaju towarów, jednak coraz większym zainteresowaniem klientów biznesowych i indywidualnych cieszą się hale namiotowe magazynowe.

Popularność takiej formy przechowywania asortymentu wynika z wygody klienta, który hale namiotowe magazynowe może ulokować w najbardziej dogodnej dla siebie lokalizacji. Ponadto łatwość i szybkość montażu konstrukcji sprawia, że jest ona dogodna w przemieszczeniu, co pozwala ją określać jako konstrukcję mobilną.

Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe magazynowe to konstrukcje wszechstronnego użytku, charakteryzujące się dużą przestrzenią do przechowywania, zwartą i solidną konstrukcją oraz mobilnością, która umożliwia swobodne przemieszczanie magazynu w inne miejsce. Powierzchnia użytkowa hali dostosowywana jest do potrzeb klienta. Dostępne na rynku hale namiotowe magazynowe odzwierciedlają pełnowymiarowe budynki, dlatego stanowią idealną ochronę dla dużych składów produktów przemysłowych lub budowlanych. Klienci wykorzystują tego typu konstrukcje m.in. jako:

  • hale sportowe – przeznaczone do organizowania najpopularniejszych imprez sportowych w porze zimowej, tj. turnieje tenisowe lub mecze piłkarskie.
  • hale targowe – stosowane podczas organizowania targów, przestrzeni prasowych, konferencyjnych lub biur tymczasowych.
  • namioty sferyczne – zwane również kulistymi, należą do nowoczesnych i innowacyjnych propozycji wśród dostępnych hal namiotowych magazynowych.
  • hale magazynowe – stosowane najczęściej do przechowywania dużej ilości surowców oraz składowania towarów lub gotowych wyrobów.
  • hale imprezowe – najczęściej stosowane do organizowania imprez masowych, t.j. pokazów promocyjno-reklamowych, bankietów firmowych lub konferencji.

Wszechstronność zastosowania oraz niski koszt hali namiotowej magazynowej wpływa na rosnące zainteresowanie klientów, którzy preferują ekonomiczny styl zarządzania kapitałem firmy. Z oferty hal namiotowych coraz częściej korzystają szkoły, które wykorzystują konstrukcję jako szkolne obiekty sportowe.

Polecamy również:

Hale namiotowe magazynowe – charakterystyka

Producenci mobilnych konstrukcji magazynowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują szeroki asortyment hal wszechstronnego zastosowania. Hale namiotowe magazynowe to lekkie konstrukcje wykonane m.in. z anodowanego aluminium, które charakteryzuje się odpornością na korozję i zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowane elementy konstrukcyjne cechują się trwałością użytkową, dzięki czemu hale namiotowe magazynowe spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa i użytkowania. Klienci stosują hale zarówno jako magazyny całoroczne, jak i sezonowe. Oferowane hale mogą zostać wyposażone na życzenie klienta m.in. w:

  • specjalną nawierzchnię,
  • klimatyzację,
  • oświetlenie i instalację elektryczną,
  • pomieszczenie sanitarne,
  • wentylację i ogrzewanie.

Dodatkowe wyposażenie sprawia, że hala namiotowa magazynowa jest funkcjonalnym wielkowymiarowym magazynem, którego funkcjonalność zadowoli najbardziej wymagającego klienta. Hale namiotowe magazynowe dostępne są w wielu konfiguracjach. Klienci mogą dostosować wymiary hali według własnego uznania w zakresie jej gabarytów, tj. wysokości, szerokości oraz długości. Dach hali może być elementem jednospadowym, dwuspadowym lub wielospadowym. Materiał konstrukcyjny oferowanych hal to aluminium lub stal ocynkowana. Klienci częściej wybierają konstrukcje aluminiowe, co wpływa na łatwość przewożenia elementów konstrukcyjnych hali. Hale namiotowe magazynowe dostępne są z różnym typem poszycia ściany bocznej, m.in. wykonanej z blachy trapezowej, plandeki lub płyty warstwowej. Ponadto klient może określić ilość bram i drzwi oraz okien.

Dla kogo dedykowane są hale namiotowe magazynowe

Hale namiotowe magazynowe polecane są zarówno małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom, jak i klientom indywidualnym do wszelkiego typu zastosowania. Klienci, którzy posiadają niezagospodarowany, utwardzony grunt mogą skorzystać z ofert firm oferujących gotowe hale, lub konstrukcje zaprojektowane na indywidualne zamówienie, zgodnie ze zleceniem klienta.

Najistotniejszą zaletą hal jest ich modułowa budowa, która sprawia, że są one łatwe w rozbudowie. Dołączenie kolejnych modułów hali przebiega sprawnie i szybko. Koszt budowy konstrukcji nie jest wysoki i zajmuje niewiele czasu. Największe hale namiotowe magazynowe montowane są najwyżej 2-3 dni.

Dostępne hale to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują powierzchni magazynowej do przechowywania m.in. produktów wymagających stałej temperatury. Wpływa na to możliwość ocieplenia konstrukcji, co wpływa na zachowanie pożądanej temperatury bez względu na porę roku. Hala namiotowa magazynowa nie jest wyposażona w filary czy kolumny podtrzymujące poszycie dachu, co wpływa na możliwość zagospodarowania większej powierzchni użytkowej przez użytkownika.