Jak zaskoczyć gości zaproszeniami ślubnymi?

Jak zaskoczyć gości zaproszeniami ślubnymi?

Jak zaskoczyć gości zaproszeniami ślubnymi? Ślub ma się jeden raz w życiu (przynajmniej z założenia). W związku z tym każdemu z nas zależy na tym, aby wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. Ślub oraz przyjęcie weselne musi być zaplanowane w najmniejszych detalach. Dlatego też należy przygotować wszystko o wiele wcześniej, aby mieć odpowiedni czas na “dopieszczenie” wszystkiego. Szczególną uwagę zwróćmy na zaproszenia ślubne.

Standardowe zaproszenia ślubne

Jak zaskoczyć gości zaproszeniami ślubnymi?
Jak zaskoczyć gości zaproszeniami ślubnymi?

Tak naprawdę zaproszenia ślubne to już nie tylko kartka, na której zapisana jest data i miejsce ślubu. Na okładce rzadko już mieści się para młoda jak z filmu w otoczeniu białych gołębie. Prawda jest taka, że od zaproszeń ślubnych się odchodzi. Wiemy o tym nie od dzisiaj. Zaproszenia standardowe odchodzą już do lamusa. W związku z tym musimy się zdecydować na coś innego. Możliwości okazuje się jest bardzo wiele. Osoby planujące ślub muszą wiedzieć, że obecnie bardzo ważne jest to, aby zaproszenia ślubne były zgodne z motywem przewodnim ślubu. Poprzez zaproszenia ślubne nabywamy pierwszego kontaktu ze swoimi gośćmi.

Zaproszenia ślubne mówią o naszym ślubie już bardzo dużo. W związku z tym musimy dokonać wszelkich starań, aby goście wiedzieli w jakim stylu planujemy urządzić nasz ślub oraz przyjęcie. Na etapie wyboru zaproszenia ślubnego powinniśmy już zatem wiedzieć, w jakim motywie organizujemy swój ślub. Zatem – w pierwszej kolejności motyw przewodni, a później bierzmy się za wybór odpowiedniego rodzaju zaproszenia ślubnego. Od razu bądźmy przyzwyczajeni do tego, że wybór jest ogromny. Od tego wyboru może nam się nawet zakręcić w głowie. Gdy będziemy na to przygotowani, to lepiej na pewno to zniesiemy.

Jak nie zaproszenia ślubne standardowe to nowoczesne

Oczywiście w opozycji do standardowych zaproszeń ślubnych znajdują się zaproszenia ślubne nowoczesne. Co rozumiemy poprzez nowoczesne zaproszenia ślubne? W zasadzie to możliwości jest całkiem sporo. Niektóre pary decydują się na swoje karykatury, a inne na przykład zaproszenie w formie rebusu. Pary Młode, którym zależy na znacznej nowoczesności mogą pójść jeszcze o krok dalej. Są to zaproszenia ślubne w formie nagrania wideo. Zaproszenia ślubne mogą być nagrane na pendrive czy też na CD. Na pewno goście, którzy oglądają takie zaproszenie są w szoku i oczywiście są pozytywnie zaskoczeni.

Własnoręczne wykonanie zaproszeń

Powiedzieliśmy już nieco sobie o zaproszeniach standardowych, jak i także o zaproszeniach nowoczesnych. Obecnie wiele Par Młodych decyduje się także na wykonanie zaproszeń ślubnych własnoręczne. Własnoręcznie wykonane zaproszenia, jak i także inne elementy, na przykład dekoracje są bardzo modne. W związku z tym można pokusić się o pójście w tę stronę. Oczywiście jest z tym trochę zachodu. Efekt jest jednak niepowtarzalny. Na pewno nikt inny nie będzie miał takiego samego zaproszenia ślubnego. Wykonując zaproszenia ślubne ręcznie może każde z nich spersonalizować. 

A gdzie kupić odpowiednie materiały, które wykorzystamy do wykonywania ślubnych materiałów? Dobrym pomysłem będzie wybranie się od razu do hurtowni papierniczej. Takich miejsc jest sporo. W zasadzie w każdym większym mieście. Jeśli w naszej najbliższej lokalizacji nie ma takiego miejsca, to warto pokusić się o zamówienie w sklepie internetowym. Gdy zamawiamy więcej materiałów, to w sieci mamy o wiele taniej. Przy większej ilości produktów możemy także liczyć na darmową wysyłkę. Jeśli nie w hurtowniach papierniczych, to pomocne okażą się sklepy papiernicze czy też nawet kwiaciarnie. Najważniejsze jest jednak to, aby przed zakupem mieć już w głowie plan. Wówczas unikniemy kupowania wielu niepotrzebnych materiałów. Uda nam się dzięki temu zaoszczędzić nieco pieniędzy. Gdy decydujemy się na wykonanie własnoręczne zaproszeń, to na pewno nasi goście to docenią. Nie da się ukryć.

Osobiste wręczanie zaproszeń

Poza tym, że należy wybrać odpowiedni rodzaj zaproszeń czy też zdecydować się na wykonanie ich samodzielne, to także musimy zadbać o ich odpowiednio szybkie wręczenie. Wręczanie zamówień na ostatnią chwilę na pewno nie jest w porządku. Należy wręczyć zaproszenie z wyprzedzeniem przynajmniej miesięcznym. Jednocześnie pamiętajmy, że gości spoza granic naszego kraju zaprasza się nawet pół roku wcześniej. Dzięki temu zaprosimy wszystkich i mamy większą pewność, że osoby te przybędą na nasz ślub. Zaproszenia najlepiej wręczyć osobiście wówczas okazujemy gościom szacunek i czują się dowartościowani.

Zaproszenia można wysłać pocztą, ale jest to usprawiedliwione jeśli zapraszamy gości z drugiego końca Polski czy też spoza granic naszego kraju. Na sam koniec warto dodać, aby na zamówieniach znalazła się informacja mówiąca o konieczności potwierdzenia przybycia. Koniecznie należy podać konkretną datę. Mamy wówczas porządek i zapanujemy na wszystkimi swoimi gośćmi. Jest to niezmiernie ważne. W innym wypadku sami nie będziemy wiedzieć, na ile gości rezerwować restaurację, transport oraz inne atrakcje. Logistycznie wcale nie jest to takie łatwe przedsięwzięcie.