Jakość komputera gamingowego wpływa na szybkość gier. Jaki sprzęt zapewni ci lepsze wyniki?

Jakość komputera gamingowego wpływa na szybkość gier. Jaki sprzęt zapewni ci lepsze wyniki?

Jakość komputera gamingowego wpływa na szybkość gier. Jaki sprzęt zapewni ci lepsze wyniki? W przypadku każdej dyscypliny sportowej najważniejszym czynnikiem decydującym o zwycięstwie zawodnika lub jego porażce jest przede wszystkim jego indywidualne przygotowanie oraz cechy, które posiada. Nie można jednak nie docenić tego, jak duży wpływ na osiąganie w danej dyscyplinie sportowej wynik ma również sprzęt oraz wyposażenie posiadania przez gracza lub zawodnika.

Nie inaczej jest w przypadku e-sportu. Zawodowi gracze komputerowi, a także amatorzy trenujące w zaciszu domowym bym był w stanie osiągać jeszcze lepsze wyniki w swoich grach jeżeli zdecydują się na używanie znacznie lepszego sprzętu komputerowego.

To właśnie sprzęt komputerowy w ich wypadku jest narzędziem, które umożliwia uzyskiwanie przewagi nad innymi graczami, a także niezachwianą i bezproblemową rozgrywkę na ekranie swojego komputer do grania. To z jednej strony komfort, a z drugiej również możliwość ukrycia pewnych mankamentów w przygotowaniu poprzez użytkowanie znacznie lepszego sprzętu. Odpowiednia jakość sprzętu komputerowego i wyposażenia pozwoli również graczowi na znacznie szybsze uczenie się nowych technik gry, a przede wszystkim na znacznie większą przyjemność samej rozgrywki.

Procesor, pamięć i dysk – lepsze tempo gry

Jakość komputera gamingowego wpływa na szybkość gier. Jaki sprzęt zapewni ci lepsze wyniki?
Jakość komputera gamingowego wpływa na szybkość gier. Jaki sprzęt zapewni ci lepsze wyniki?

Tym co przede wszystkim wpływa na liczbę wyświetlanych klatek na sekundę (FPS) są przede wszystkim podzespoły bazowe naszego komputera. To oczywiście procesor, pamięć operacyjna, a od kilku lat również dysk twardy Może być zaliczany do grona najważniejszych podzespołów, wpływających na tempo wyświetlania klatek na ekranie.

W całej tej układance nie możemy również zapomnieć o najważniejszym elemencie dla prawdziwego i wytrawnego gracza komputerowego. To oczywiście karta graficzna. Ten element wyposażenia komputer do gier przeżył największe zmiany w ostatnich latach, które śmiało można nazwać istną rewolucją. Ilość wyświetlanych klatek na sekundę, czyli popularne FPS to kluczowy parametr w grach. Zwłaszcza kiedy mówimy o grach akcji i strzelankach.

W przypadku dysków warto zwrócić uwagę na to, aby były to nowoczesne dyski SSD, które działają wielokrotnie szybciej od dysków klasycznych HDD. Czas tych drugich w przypadku zastosowań profesjonalnych, jak również gier komputerowych zdaje się dobiegać końca i dziś znacznie więcej osób decyduje się na dyski SSD.

Dziś na rynku znajdziemy również wiele kart graficznych, które są dedykowane szczególnie dla graczy profesjonalnych. To dynamiczny rynek, który każdego roku tworzy wiele nowych, jeszcze wydajniejszych produktów, mających na celu zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających graczy. Karty takie cechuje oczywiście olbrzymia prędkość i przepustowość. W przypadku komputerów stacjonarnych stosuje się do nich zwykle dodatkowe chłodzenie z uwagi na częstotliwość pracy tych urządzeń, zwłaszcza w trakcie wielogodzinnych rozgrywek.

Akcesoria – lepsza komunikacja i stabilność w czasie gry

Sam komputer to dopiero połowa sukcesu. Pełne wyposażenie miejsca, w którym gra gracz pozwala na znacznie lepsze wyniki w grach. W grach w trybie online z innymi graczami niezwykle istotną rolę odgrywają narzędzia do wszelakiej interakcji z zawodnikami z naszego teamu. Mowa tu oczywiście o słuchawkach z mikrofonem, który będzie doskonałej jakości. Dzięki edukowaniu szumów będziemy znacznie lepiej słyszani przez osoby z naszego teamu, a doskonałej klasy słuchawki, zwykle w formie wokółusznej sprawiają, że usłyszymy wszystko w grze i doskonale się odizolujemy od rozpraszającego nas otoczenia. To właśnie dzięki konstrukcji słuchawek, które zamykają nasze ucho w swoim wnętrzu, znacznie mocniej wciągniemy się w świat gry i nic z zewnątrz nie będzie nas rozpraszało.

Ekran – doskonała widoczność i szybkie reagowanie

Mały ekran to zwykle za mało. Do gier komputerowych często potrzeba czegoś, co sprosta specyfice danej gry. W przypadku gier z dużą mapą dobrze, gdy ekran jest maksymalnie duży, ale w wielu przypadkach gdy mówimy o grach akcji FPS również gracze chętnie inwestują w olbrzymie ekrany. 15 i 17 cali to stanowczo za mało. Wyjątek stanowią oczywiście mniejsze laptopy do gier. Jeżeli tylko jednak kompletujemy zestaw stacjonarny, postawienie na solidny, duży i profesjonalnie wykonany monitor LCD / LED to podstawa. W przypadku takiego ekranu istotne poza rozmiarem będą kąty poprawnego widzenia. Ekran musi posiadać jeszcze jedną bardzo istotną cechę. Musi oszczędzać nasz wzrok. Gracze spędzają wiele godzin wpatrzeni w ekran i właśnie dlatego nie może być to ekran byle jakiej jakości.

Oczywiście nowoczesny sprzęt doskonale sobie już radzi z kwestią oszczędzania wzroku i czasy kineskopów dawno za nami, ale mimo tego wybierając monitor do grania powinniśmy spojrzeć również na jego parametry zdrowotne takie jak chociażby regulacji natężenia światła czy specjalne powłoki, w tym również antyrefleksyjne. Tego typu powłoka zapobiega odbijaniu się światła od naszego ekranu, a to z kolei znacznie mniej męczy w dłuższej perspektywie nasz wzrok i nie powoduje tak szybkiego jego niszczenia. Na tej kwestii również nie powinniśmy oszczędzać.