Najlepsza frezarka do pedicure – pedicure jest zabiegiem pielęgnacyjny stóp. Jego celem jest zazwyczaj poprawa wyglądu stopy oraz paznokci. Czasem jednak wykonywany jest w celach leczniczych, mówimy wówczas o pedicure leczniczym. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tym zabiegom. Pomożemy także odpowiedzieć na nurtujące pytanie: Jaka jest najlepsza frezarka do pedicure?

Co warto wiedzieć o pedicure?

Pedicure to zabieg dla skóry stóp oraz paznokci, który wykonuje się w celach leczniczych lub kosmetycznych. Powinien być on wykonywany przez personel, posiadający niezbędne wykształcenie z zakresu podologii lub kosmetologii. Skąd zatem wiedzieć, do kogo się udać? Kiedy odwiedzić kosmetyczkę, a kiedy klinikę podologii? Podstawowe czynności, które mają na celu upiększenie i poprawę wyglądu naszych stóp wykona kosmetyczka. Do jej zadań będzie należało m.in. nawilżenie skóry stóp, usunięcie zrogowaciałego naskórka czy też skrócenie płytki paznokcia. Profesjonalny pedicure obejmuje także malowanie paznokci lakierem oraz nakładanie profesjonalnych masek. Zabieg taki wykonamy w niemal każdym gabinecie kosmetycznym, a nawet w zaciszu własnej łazienki. Z kolei podologa warto odwiedzić zawsze wtedy, kiedy na stopach zauważymy odciski lub niepokojące zmiany. Mogą one powstawać w wyniku różnych schorzeń, dlatego też nie możesz ich lekceważyć. Konieczna będzie wizyta u tego specjalisty, gdy pojawia się podejrzenie grzybicy stóp lub paznokci czy też zmagamy się z haluksami. Pojawiające się brodawki, ucisk czy bolesność w okolicach stopy to także powód do konsultacji.

Jednym z elementów leczenia przeprowadzonego przez podologa, będzie pedicure leczniczy. Poza podstawowymi elementami pielęgnacyjnymi oferuje on różnego rodzaju zabiegi mające na celu usunięcie konkretnych dolegliwości. Warto z niego skorzystać m.in. w przypadku leczenia odcisków, modzeli czy nagniotków. Zabiegi się dobierane do konkretnych dolegliwości stóp. Mogą one obejmować m.in. usuwanie nagniotków i odcisków. Zajmują się również leczeniem wrastających paznokci https://kerpro.pl/kategoria-produktu/problemy/problemy-paznokci/wrastajace-paznokcie/ czy też pękających pięt. W razie potrzeby podolog może zalecić konsultację z lekarzami innych specjalizacji, takich jak np. ortopeda, chirurg czy dermatolog. Mogą wówczas zostać zalecone inne metody walki ze zmianami na stopach, np. usuwanie odcisków laserem.

Polecamy uwadze:

Pedicure kosmetyczny – jak wygląda?

Gdy znamy już różnice pomiędzy pedicure leczniczym a kosmetycznym, przyjrzyjmy się nieco bliżej temu drugiemu. Kto się na niego decyduje? Jak się okazuje, zabieg ten najczęściej jest wykonywany u kobiet. Nie ma jednak wskazań, co do płci i panowie także mogą pozwolić sobie na tę odrobinę luksusu. Pedicure obejmuje takie czynności jak: zmywanie lakieru, odsunięcie i usunięcie skórek, skrócenie paznokci, oczyszczenie i opiłowanie płytki. Ostatnim etapem jest pokrycie jej lakierem lub odżywkami. Można zdecydować się również na dodatkowe elementy, takie jak pielęgnacja skóry stóp. Polega ona na zastosowanie soli, peelingów, masek oraz balsamów o działaniu zmiękczającym. Ma to na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, znajdującego się na piętach i podeszwie stóp. Wykonanie wszystkich czynności z pewnością ułatwi urządzenie, jakim jest frezarka do paznokcie. Poniżej podpowiadamy, czym się kierować podczas jej wyboru.

Sprawdź także:

Wybieramy najlepszą frezarkę do pedicure

Warto zacząć od odpowiedzi na pytanie: Czym tak właściwie jest frezarka? Otóż jest to urządzenie, które używane jest przez wiele kobiet. Stosować je można nie tylko do pedicure, lecz także do manicure. Na rynku znajdziemy wiele modeli, stąd też wiele z nas zastanawia się: Jaką frezarkę wybrać?

Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od jego zastosowania. Jeżeli szukamy frezarki wyłącznie na swój własny, domowy użytek nie potrzebujemy urządzenia o zbyt dużej mocy. Jeżeli jednak ze sprzętu planujemy korzystać w zakładzie kosmetycznym, potrzebna będzie jego duża moc. Będzie ona służyła do wykonywania szeregu czynności, takich jak: zdejmowanie manicure hybrydowego lub żelu czy też do właściwego przygotowania płytki paznokcia. Wysoka moc frezarki pozwoli na szybkie ich wykonanie.

Kolejnym istotnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę, jest liczba obrotów. Powinno być ich co najmniej 20 000 – 30 000 na minutę. Dobrym wyborem będzie sprzęt, który pozwoli na regulację obrotów i ustawienie ich w zależności od naszych potrzeb. Sporym ułatwieniem będzie także pedał nożny, w który są wyposażone niektóre z modelu. To wygodne rozwiązanie sprawia, że urządzenie można włączać i wyłączać za pomocą stopy. Nie bez znaczenia jest głośność frezarki – ważne, by jej praca nie była zbyt głośna. Jest to szczególnie ważne, gdy sprzęt ma być używany w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Warto również zwrócić uwagę na wagę i wielkość urządzenia. Ten parametr jest ważny szczególnie wtedy, gdy zamierzasz dojeżdżać do swoich klientek – wówczas sprzęt niewielkich rozmiarów będzie na wagę złota. Warto zwrócić uwagę także na uchwyt, rączka powinna być stabilna, ergonomiczna i odpowiednio leżeć w dłoni. Istotną funkcją jest regulacja kierunku obrotów, gdyż umożliwia ona ustawienie skrętu w prawo oraz w lewo.

Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl