Studio tatuażu: Współczesne studio tatuażu są miejscami bardzo obleganymi, w których roi się od klientów. Co chwila tworzone są nowe miejsca, w których możemy wykonać usługę, a mimo to do najlepszych profesjonalistów czekać możemy w kolejne latami (a kilka miesięcy oczekiwania jest całkowitą normą). Pomimo iż cena otworzenia studia tatuażu jest wysoka (przede wszystkim ze względu na cenę, jaką należy zapłacić do sanepidu), wiele osób się na to decyduje.

tatuaże Warszawa
tatuaże Warszawa – luckyseven.pl

Jeżeli faktycznie są osobami, które znają się na swoim fachu i są pełni pasji, inwestycja zwróci się bardzo szybko. Ze względu na to, iż studiów tatuażu jest tak dużo, ciężko jest stwierdzić które miejsce jest naprawdę dobre. Tatuaż jest decyzją na całe życie, ma zdobić nasze ciało, być wizytówką zarówno naszą, jak i tatuażysty, który go wykonał. Odpowiedni wybór jest w związku z tym niezwykle istotny.

Najlepsze tatuaże są dziełami sztuki i ciężko jest się z tym stwierdzeniem spierać. Niekiedy widząc wytatuowaną osobę, zapiera nam dech w piersiach. Abyśmy my byli taką właśnie osobą, ważne jest nie tylko wybranie pięknego wzoru, ale także profesjonalnego studia tatuażu, z wykwalifikowanymi pracownikami.

Do każdego studia tatuażu możemy udać się z wizytą zapoznawczą i zobaczyć jak wygląda on w środku. Z możliwości udania się z taką wizytą, warto jest skorzystać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w takim miejscu i kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka? Przede wszystkim, jeżeli w studiu jest brudno, widoczny jest kurz, fotele nie są sterylnie czyste, a używany sprzęt nie jest na bieżąco sterylizowany. Ponadto, jeżeli w miejscu, do którego chcemy się udać, zrobić można nie tylko piękny tatuaż, ale także paznokcie, makijaż permanentny, hennę, makijaż na imprezę, czy inne usługi salonu kosmetycznego to z pewnością warto to miejsce opuścić bardzo szybko.

Tak jak zostało powyżej wspomniane, tatuaż jest sztuką, a miejsca, tak wszechstronne z pewnością nie są w stanie oferować aż tak profesjonalnych usług. Jeżeli wybierzemy już studio tatuażu  i wiemy kto, wykona nam na ciele wymarzony wzór, warto popytać o tę osobę i zebrać na jej temat opinie. Otworem stoją przed nami w tej kwestii fora internetowe, strony, grupy na portalach społecznościowych. Jeżeli ktoś został oszpecony przez danego pseudo-artystę, z pewnością o tym poinformuje, aby ostrzec inne osoby. Warto także zobaczyć portfolio osoby, która ma wykonać nam tatuaż.

Nie każdy artysta specjalizuje się każdym stylu, więc nie możemy mieć pewności, że otrzymamy dokładnie taki tatuaż, o jakim marzymy. Wracając do kwestii portfolio, tutaj także należy zachować ostrożność, gdyż niektórzy tatuażyści upiększają swoje prace za pomocą programów graficznych, celem zdobycia klientów. Oczywiście takie prace wykonane na ciele znacznie różnią się od tych na papierze. W profesjonalnym studio tatuażu nie ma też problemu, aby zrobić projekt wzoru, jaki nam się marzy. Jeżeli pracownik próbuje na siłę namówić nas do wyboru gotowych wzorów, warto wycofać się i przemyśleć, czy faktycznie jest on osobą, która powinna zrobić nam tatuaż.

Niezwykle ważną kwestią jest także higiena. Niestety wciąż niewiele osób zwraca na nią uwagę, później bardzo tego żałując. Wykonanie tatuażu zalicza się do metod inwazyjnych. Pigment wstrzykiwany jest pod skórę. W związku z tym, narzędzia używane do robienia tatuażu muszą być sterylne. Powinny być czyszczone po każdym kliencie. Tatuator powinien przy nas założyć nowe rękawiczki oraz wyjąc nową, zapakowaną igłę.

O studiu tatuażu dużo powiedzieć nam może także fotel, na którym będzie robiony nasz tatuaż. Jeżeli zostały na nim pozostałości po poprzednim kliencie w postaci krwi, to powinniśmy uciekać bardzo szybko. Tatuażysta nie powinien być także ubrany w brudne rzeczy, czy mieć brudne dłonie. Musi także być zdrowy. Oczywiście zachować prawidłową higienę powinniśmy także my. Ze świeżo zrobioną dziarą nie chodźmy na basen, nie kąpmy się w rzece, jeziorze, czy morzu. Zakupmy także specjalna maść, którą będziemy nakładać w miejsce tatuażu przez kilka dni. W dobrych studiach tatuażu, na wolne terminy czeka się długo. Jeżeli ktoś chce wykonać nam tatuaż jutro, powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć tę decyzję.

Oczywiście szerokim łukiem omijajmy też domowe studia tatuażu, które mogą pozostawiać bardzo wiele do życzenia. Wiele osób praktykuje takie rzeczy, ze względu, chociażby na brak pieniędzy na otworzenie profesjonalnego studia. Z takich miejsc często korzystają osoby niepełnoletnie, gdyż nikt nie wymaga od nich zgody od rodziców lub opiekunów prawnych. Oferują także niską cenę, która jest miarodajna z późniejszym efektem na skórze.

Przed wykonaniem pierwszego tatuażu, możemy zrobić próbę, w postaci tatuażu z henny. Po jego zrobieniu upewnimy się, czy dany wzór faktycznie nam się podoba. Pierwszy tatuaż powinien także być mały, aby zobaczyć czy aby na pewno jesteśmy odporni na ból (zdarza się, że klienci na fotelu tatuażysty mdleją z bólu) oraz zobaczyć jak nasz skóra zareaguje na pigment. Warto poświecić odrobinę czasu i cierpliwości, aby wybrać naprawdę dobre studio tatuażu.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl