Usuwanie zmarszczek i blizn: piękna skóra, jędrna, dobrze odżywiona skóra to oznaka młodości, wyróżnik urody i dobrego samopoczucia. Niestety z wiekiem skóra traci kolagen odpowiadający za elastyczność skóry. Efektem mniejszej  ilości kolagenu jest zwiotczenie skóry, czyli zmarszczki. Są to pierwsze objawy starzenia, które bardzo trudno zaakceptować współczesnej kobiecie. Zmarszczki dodają lat i nieestetycznie wyglądają na skórze.

Zdarza się, że zmarszczki są objawem nie tylko starzenia się, ale suchości skóry, a nawet odwodnienia. Dużym problemem, zwłaszcza dla osób młodych, są różnego rodzaju blizny, np.: potrądzikowe, powypadkowe, czy pooperacyjne.  Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się blizn i zmarszczek jest odwiedzanie gabinetów lub klinik medycyny estetycznej i skorzystanie z oferty zabiegów, które pomagają uporać się z problemem.

Kosmetyki na zmarszczki i blizny

Pojawienie się zmarszczek to dramatyczny moment w życiu kobiety.  Uświadamia sobie upływ czasu i to, że skóra mimo dołożenia wszelkich starań w pielęgnacji, traci swoją jędrność.  W drogeriach dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe, które zawierają składniki odżywcze i pomagają ujędrnić skórę twarzy i dekoltu.  Często okazuje się, że kosmetyki nie dają oczekiwanego efektu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.

W aptekach i drogeriach dostępne są kremy likwidujące  blizny. Ich działanie pozostawia wiele do życzenia. Jest to raczej chwyt marketingowy niż skuteczne środki na blizny.  Mogą w niewielkim stopniu wybielić bliznę, ale nie usuną jej i nie zmniejszą rozmiaru.

W przypadku widocznych blizn najlepszym adresem będzie klinika medycyny estetycznej, gdzie osoba z problemem blizn może liczyć na fachową pomoc. Blizny potrądzikowe lub powstałe na skutek wypadku, operacji czy samookaleczenia można zminimalizować, a nawet zlikwidować dzięki zastosowaniu nowoczesnych terapii dostępnych w ośrodkach medycyny estetycznej.

Skuteczne usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek i bliznProblem zmarszczek to jedna z najczęstszych przyczyn skłaniających pacjentki/pacjentów do odwiedzenia gabinetów medycyny estetycznej. Oferta zabiegów zwalczających zmarszczki jest ogromna. Można wybrać metodę w zależności od możliwości finansowych i oczekiwanych efektów. Jedną ze sposobów walki ze zmarszczkami jest wypełnianie zmarszczek botoksem. Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe powodujące skurcze mięśni, które są odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek.

Zabieg jest bezbolesny, a jego efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Hitem ostatnich lat jest regeneracja skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego, wyodrębnionego z krwi pacjenta. Za pomocą wielu nakłuć osocze wprowadzane jest pod skórę. Osocze pobudza tkanki do regeneracji i wspomaga produkcję kolagenu.

Zmarszczki zostają zredukowane, cera jest odświeżona, promienna i pełna blasku. Coraz popularniejsze są zabiegi laserowe, których efektem jest stymulacja produkcji włókien kolagenowych i nowych komórek skóry.

Usuwanie zmarszczek laserem prowadzi do zaawansowanej redukcji zmarszczek i spowalnia procesy starzenia. Efektem jest odmłodzona skóra. Istnieją różne rodzaje laserów, mniej lub bardziej inwazyjnych. Lekarze medycyny estetycznej zdecydowanie bardziej polecają laserowe usuwanie zmarszczek, ponieważ efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku wypełniaczy.

Ciało bez blizn

Blizny, bez względu na ich pochodzenie szpecą ciało. Najgorzej jest, kiedy występują na twarzy, dekolcie, brzuchu lub nogach. Medycyna estetyczna zna różne metody usuwania blizn.  Szansa na całkowite usunięcie blizny zależy od kilku czynników, np.: wieku pacjenta/ki, umiejscowienia blizny, jej wielkości. W większość przypadków połączenie kilku różnych terapii daje najlepsze efekty. W przypadku blizny świeżej można spróbować usunąć ją bezinwazyjnie za pomocą  środków farmakologicznych zawierających allantoinę, heparynę czy wyciąg z cebuli lub preparatów z silikonem, np.: plastrów i kremów.

Pacjentom poleca się także sterydy, krioterapię, (głębokie zamrażanie blizn). Fantastyczne efekty w usuwaniu blizn daje laseroterapia połączona z mikronakłuwaniem i  podaniem osocza bogatopłytkowego. W sytuacji, kiedy blizna jest zbyt rozległa, konieczna jest operacja – bliznę wycina się i ponownie zszywa się techniką beznapięciową. Minusem tego zabiegu jest nawrót zmiany po jakimś czasie. W przypadku blizn będących skutkiem poparzeń, substancjami chemicznymi konieczny jest przeszczep skóry. Zazwyczaj wykonuje się je w specjalistycznych ośrodkach leczenia oparzeń, a nie w klinikach medycyny estetycznej.  

Przeszczep skóry jest procedurą bolesną, ale daje rewelacyjne efekty. W przypadku blizn potrądzikowych najpierw konieczne jest wyleczenie trądziku. Później można przejść zabiegi usuwania blizn.

Osoby cierpiące z powodu blizn lub zmarszczek mogą skorzystać z bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Mogą odzyskać ładny wygląd i odmienić swoje życie, zyskać pewność siebie oraz dobre samopoczucie. Najważniejsze jest to, aby dobrze czuć się w swojej skórze.