Znalezienie dobrego warsztatu nie jest prostym zadaniem. Jak tego dokonać?

Znalezienie dobrego warsztatu nie jest prostym zadaniem. Jak tego dokonać?

Znalezienie dobrego warsztatu nie jest prostym zadaniem. Jak tego dokonać? Posiadanie samochodu to bardzo wielka wygoda. Praktycznie w każdej chwili można dostać się w każde miejsce, jakie się tylko chce i to bez ograniczeń. Czasem niestety zdarzają się sytuacje, w których samochód trzeba oddać do warsztatu samochodowego i w tym momencie zaczynają się wielkie poszukiwania takiego warsztatu, który będzie najlepszy.

Jak znaleźć dobry warsztat?

Przede wszystkim trzeba się nauczyć wybierać, jakie warsztaty należy omijać, a do jakich można spokojnie jeździć. Niestety być może to będzie musiało zostać sprawdzone poprzez doświadczenie z konkretnym warsztatem, ale im wcześniej zaczniemy próbować naprawiać samochody w konkretnych warsztatach samochodowych, tym wcześniej będzie można się dowiedzieć, gdzie jest ten najlepszy.

Może na samym początku zaczniemy od tego, że w wyborze warsztatu na pewno nie należy kierować się tym, że jest on blisko naszego miejsca zamieszkania, czy też jest tani. To wcale nie będzie świadczyć o jakości obsługi i przede wszystkim jakości naprawy. Dlatego nie należy kierować się odległością. Oczywiście, to jest bardzo wygodne, gdy do warsztatu samochodowego, w którym jest naprawiany nasz samochód, mamy kilka kroków, jednak kierując się właśnie tym, może się okazać, że trafiliśmy na jeden z najgorszych warsztatów w okolicy i chyba czas z niego zrezygnować. Niektórzy swoje auta potrafią zawozić nawet kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania, tylko dlatego, że właśnie tam jest ich zaufany mechanik.

Polecamy części samochodowe:

Zaufany mechanik na wagę złota

Znalezienie dobrego warsztatu nie jest prostym zadaniem. Jak tego dokonać?
Znalezienie dobrego warsztatu nie jest prostym zadaniem. Jak tego dokonać?

Jeśli mamy tyle szczęścia, że mamy już swojego zaufanego mechanika, to nawet mimo tego, że gdzieś niedaleko się przeprowadzamy i tam również są mechanicy, to warto zostać przy tym naszym. Jeśli do mechanika trafia nasze auto i zawsze jest ono naprawiane przez konkretnego mechanika, to może on je dobrze poznać i dość szybko zawsze będzie mógł się domyślić, co się z nim dzieje, co w nim wymaga naprawy i po prostu pozna jego zachowanie.

Mechanicy zapamiętują, jakie auta naprawiają i dzięki temu w trakcie późniejszych napraw, jest im naprawdę o wiele lżej. Częste zmiany mechanika mogą być również chaotyczne dla nas, ponieważ nie będziemy mieć żadnego zaufanego warsztatu samochodowego i każdy mechanik nagle może nas informować, że jest coraz więcej rzeczy do naprawy i każdy mechanik może mieć nieco inne podejście.

Jeśli dopiero zaczynamy poszukiwania i nie mamy jeszcze żadnego dobrego warsztatu samochodowego na oku, to nasze poszukiwania powinniśmy zacząć od znalezienia jakichś dobrych opinii. Mogą to być opinie z Internetu, jednak warto również popytać wśród znajomych. Dobrze jest mieć znajomego, który zna się na samochodach, czy chociaż się nimi interesuje, ponieważ on może nam doradzić najlepiej.

Jednak nawet jeśli poleci nam nasz znajomy jakiś dobry warsztat, to i tak warto kontynuować poszukiwania i przede wszystkim sprawdzić ten warsztat w Internecie, to znaczy opinie o nim. Im większe miasto, tym więcej opinii będzie można uzyskać. Nie warto zrażać się tym, jeśli na setki pozytywnych komentarzy, znajdzie się kilka negatywnych, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony klient, który musi swoje żale wyrazić w Internecie.

Naszym celem powinny być przede wszystkim fora samochodowe, a nawet fora konkretnych marek, ponieważ tak najprościej będzie nam dojść do najlepszego mechanika. Gdy już znajdziemy takiego, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom, to również warto podzielić się naszymi spostrzeżeniami z wizyty w warsztacie samochodowym, ponieważ w ten sposób przyłożymy swoją cegiełkę do budowania opinii w Internecie i może w ten sposób pomożemy komuś znaleźć dobrego mechanika.

Pierwsze wrażenie w warsztacie

Jeśli już wybraliśmy jakiś warsztat samochodowy, no to czas się do niego udać. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Są klienci, którzy wymagają, aby była dla nich poczekalnia, gdzie będą mogli napić się kawy i poczekać, aż auto zostanie naprawione, wymagają wygodnych foteli i tak dalej, lecz nam chyba najbardziej zależy na tym, aby nasze auto było sprawne i na dobrym kontakcie z mechanikiem. Dlatego po wejściu powinniśmy ocenić, czy warsztat jest czysty, estetyczny i czy panuje w nim w miarę dobry porządek.

Oczywiście nie możemy przesadzać, ponieważ w końcu naprawia się tam samochody, więc nie da się uniknąć brudu, ale warto na przykład zwrócić uwagę, czy mechanicy stosują coś ochronnego na tapicerkę w aucie, żeby jej czasem nie zabrudzić smarami i olejami. Koszt prania tapicerki może być naprawdę drogi i ważne jest, by mechanik, choć w podstawowym stopniu dbał o czystość. Jeśli w warsztacie samochodowym jest czysto i panuje porządek, może to świadczyć o tym, że także mechanicy są uporządkowani i o ich pracy.

Znalezienie idealnego warsztatu samochodowego na pewno nie będzie czymś prostym, jednak nie należy się poddawać i oddawać samochodu do byle jakiego mechanika. Dbajmy o to, co jest nasze i do tego nie takie tanie. Jeśli znajdziemy dobrego mechanika, to możemy liczyć na to, że auto w trakcie jazdy nas nie zawiedzie.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl