Czy wakacje na Sardynii muszą być kosztowne?

Czy wakacje na Sardynii muszą być kosztowne?

Czy wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ muszą być kosztowne? Słoneczna Sardynia stała się w ostatnich latach jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych naszych rodaków. Na ich decyzję wpływa klimat, przepiękne malownicze krajobrazy, zabytki oraz inne atrakcje turystyczne. Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na wyjazd na tę włoską wyspę. Chcesz wiedzieć jak w prosty sposób można zaoszczędzić przygotowując się do tegorocznych wakacji? W takim razie zapraszamy dalej – poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek i praktycznych porad!

Dlaczego właśnie Sardynia?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, Sardynia w oczach turystów jest niezwykłym i magicznym miejscem, które warto jest choć raz odwiedzić. Zanim skupimy się na atrakcjach, pokrótce opowiemy Ci o położeniu geograficznym Sardynii. Otóż jest to stosunkowo nieduża wyspa zlokalizowana na Morzu Śródziemnomorskim, która wraz z kilkoma siostrami przynależy do Włoch. Wyspa ta słynie ze swoich skalistych plaż oraz przepięknie błękitnej wody je otaczającej.

Czym Sardynia zaskarbiła sobie tak dużą sympatię przyjezdnych? Oprócz nadmorskich kurortów i słonecznych plaż, ta włoska wysepka jest miejscem bogatym kulturowo, znajduje się tu wiele historycznych zabytków oraz ciekawych zakamarków, których ludzka ręka i technika jeszcze nie zniszczyły, a które należy zobaczyć. Każde z poszczególnych miast zlokalizowanych na Sardynii począwszy od stolicy Cagliari po miasta takie jak Sassari czy Olbia.

Tak więc znajdą coś tutaj fani zarówno leniwego jak i aktywnego sposobu spędzania wolego czasu. Miejsce to także sprzyja rodzinnym wakacjom, nadmorskie kurorty są odpowiednio przygotowane na przyjazd najmłodszych turystów.

Musimy także wspomnieć o przesympatycznych mieszkańcach wyspy oraz przepysznych śródziemnomorskich specjałach. Ludność zamieszkująca Sardynię jak na prawdziwych Włochów przystało jest skora do pomocy i rozmów z turystami. Mieszkańcy są zawsze uśmiechnięci i bardzo często zdarza się tak, że nocują gości z zagranicy pod własnym dachem. Pod względem kulinarnym Sardynia łączy w sobie Włochy i Grecję, zjeść tutaj można najlepsze dania, w których głównym składnikiem są świeże owoce morza. Oprócz tego nie brakuje również warzyw, pieczywa, domowej roboty oliwy z oliwek oraz typowo włoskiej pizzy.

Tanie wakacje na własną rękę

Czy wakacje na Sardynii muszą być kosztowne?
Czy wakacje na Sardynii muszą być kosztowne?

Zastanawiasz się czy stać Cię na podróż na Sardynię? Cena wykupienia wycieczki poprzez pośrednictwo biura podróży waha się w granicach 1500-1800 zł za jedną osoby (pobyt tygodniowy). Kwota ta różnić będzie się w zależności od indywidualnego cennika poszczególnych biur podróży i agencji turystycznych. Jeżeli podróżujesz z dziećmi, bardzo często objęte są one różnego rodzaju ulgami oraz zniżkami.

Przypuszczalny koszt rodzinnych wakacji (z dwojgiem dzieci) na tej włoskiej wyspie wynosić będzie około 5000 zł. Jak widać jest to całkiem spora suma pieniędzy, co zatem zrobić by nieco zaoszczędzić?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z oferty Last Minute bądź First Minute, oczywiście są to opcje większości biur podróży, które w ten sposób chcą zachęcić potencjalnego klienta na wykupienie wycieczki co wiązało by się z poniesieniem znacznie mniejszych kosztów strat. Zarówno wakacje Last Minute jak i First Minute posiadają swoje wady i zalety, plusem z pewnością jest atrakcyjna cena, minusem natomiast zbyt długi czas oczekiwania na wyjazd (wakacje First Minute) lub z byt krótki czas na przygotowanie się do wyjazdu (wakacje Last Minute).

Jeśli jednak dużo już zwiedziłeś i nie straszne są Ci dalekie podróże zagraniczne to dobrym i prostym sposobem na tanie wakacje na Sardynii jest ich samodzielne zorganizowanie. Zacząć należy od ustalenia łącznej kwoty budżetu przeznaczonej na wakacyjny wyjazd oraz terminu planowanego urlopu. Radzimy by pierwsze kroki w kierunku planowania wakacji na Sardynii podjąć już w okresie zimowym, wówczas zarówno ceny biletów jak i noclegu na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/noclegi/ będą znacznie niższe niż w sezonie.

Przy pomocy wyszukiwarki internetowej wybierz docelowe miejsce swojego pobytu oraz zarezerwuj miejsce w hotelu https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ – im zrobisz to szybciej tym lepiej, nie tylko dla Ciebie ale także i Twojego portfela. Zapoznaj się z opiniami innych polskich turystów, którzy zdecydowali się właśnie na ten kierunek, sprawdź co ciekawego czeka na Ciebie w danym rejonie a dopiero potem wybieraj nocleg. Nasza rada – postaw na mniejsze hotele i prywatne kwatery, zlokalizowane z dala od centrum czy kurortów morskich, wówczas koszty dodatkowo się obniżą.

Kiedy będziesz już na miejscu zamiast stołować się w najpopularniejszych restauracjach udaj się do pobliskiej knajpki czy baru położonego poza miastem. W takich miejscach również będziesz miał okazję spróbować regionalnych potraw i przysmaków, którymi na co dzień zajadają się mieszkańcy Sardynii.

Wakacje na Sardynii wcale nie muszą być drogie (sardynia all inclusive https://wakacjenasardynii.pl/lux/), dużo w tym przypadku zależy tak naprawdę od Twojego podejścia oraz zaangażowania. Osoby zabiegane i zapracowane, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu bardzo często wolą zapłacić więcej i skorzystać z usług biura podróży by mieć z głowy sprawy związane z organizacją wyjazdu.