Sardynia wczasy – co powinniśmy o nich wiedzieć? Włochy to jeden z piękniejszych krajów turystycznych. Jest to miejsce, w którym możemy spędzić pełne wrażeń, wymarzone wakacje. Sardynia wczasy to godna uwagi lokalizacja, która oferuje turystom wiele atrakcji. Zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród Polaków.

Kiedy warto jechać do Sardynii? Czy wypożyczenie samochodu w Sardynii jest godne uwagi? Ile może kosztować nas wynajęcie samochodu? Gdzie warto zatrzymać się na Sardynii? Na co zwrócić uwagę wybierając nocleg w Sardynii? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Kiedy warto jechać do Sardynii?

Sardynia wczasy
Sardynia wczasy

Sardynia wczasy https://wakacjenasardynii.pl/ to bardzo kuszący rejon, na odwiedzenie którego decyduje się coraz większa liczba osób. Wielu turystów zastanawia się jednak, kiedy powinni wybrać się w taką lokalizację. Otóż stali bywalcy zalecają, aby wybrać się tam poza sezonem. Rozpoczyna się on na początku czerwca, natomiast apogeum koszmaru osiąga w sierpniu. Szczególnie ostatni miesiąc może być problematyczny- liczba odwiedzających jest wówczas największa, w konsekwencji musimy liczyć się z ogromnymi tłumami.

Dodatkowo zwiększają się ceny za poszczególne produkty, usługi i atrakcje. O ile istnieje taka możliwość, Sardynia wczasy warto przełożyć na maj- termin ten jest jak najbardziej godny polecenia. Temperatura jest wówczas dość wysoka, jednak nie jest tak upalnie, jak w przypadku wakacyjnych miesięcy. Jest wiele atrakcji do zwiedzenia, a miłośnicy biernego wypoczynku na plaży będą w pełni usatysfakcjonowani. Należy także podkreślić, że to właśnie w maju rozkwitają cudownie kwiaty, natomiast okoliczności przyrody pozytywnie narastają. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się wrzesień bądź październik. Nadal jest tam ciepło i co godne podkreślenia – woda nie zdąży wystygnąć po upałach letnich.

Czy wypożyczenie samochodu w Sardynii jest godne uwagi?

Kiedy wylądujemy w Cagliari, możliwe jest skorzystanie z wielu wypożyczalni samochodów – są dostępne zarówno te małe, jak i nieco większe. Wybór w praktyce zależy od naszych indywidualnych preferencji. Sardynia wczasy to dobry moment na to, aby skorzystać z takiej usługi. Region ten jest ogromny, dlatego poruszanie się po nim może okazać się wysoce problematyczne. Duże firmy można odrzucić ze względu na to, że koszty są wówczas wyższe, a my często mamy ograniczony budżet lub najzwyczajniej w świecie nie chcemy wydawać zbyt wielu pieniędzy.

Posiadając samochód możemy dostać się w każde miejsce i to w stosunkowo krótkim czasie. Inne środki transportu są drogie, jednocześnie problematyczne i mało komfortowe. Mając ze sobą bagaże z pewnością nie chcielibyśmy pokonywać dość długiej drogi na pieszo- jest to męczące i zajmuje wiele czasu, a przecież długość pobytu w takim miejscu jest ograniczona. 

Ile może kosztować nas wynajęcie samochodu?

Sardynia wczasy last minute https://wakacjenasardynii.pl/oferty-last-minute/ to dobry moment na to, aby wynająć samochód. Wielu turystów zastanawia się jednak, ile może kosztować taka usługa – nikt przecież nie chce wydawać zbyt dużej ilości dostępnych funduszy. Ile zatem zapłacimy za tego typu udogodnienie? Jeśli chodzi o ceny, to za dziesięć dni w maju zapłacimy około 200 euro, o ile nie zdecydujemy się na ubezpieczenie. Wymagane jest jednak zabezpieczenie na karcie kredytowej w wysokości 1000 euro, jeśli doszłoby do jakiejś awarii.

Gdybyśmy jednak chcieli dodatkowe ubezpieczenie, wówczas kwota ta zwiększa się do około 350 euro. Samochód dobrze jest zarezerwować jeszcze przed wylotem, w Polsce. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że Włosi nie są najlepszymi kierowcami- stłuczki i otarcia parkingowe są na porządku dziennym. Z tego powodu warto przemyśleć kwestię ubezpieczenia, które uchroni nas przed roszczeniami w stosunku do firmy wynajmującej pojazd.

Gdzie warto zatrzymać się na Sardynii?

Sardynia wczasy to możliwość zobaczenia wielu cudownych atrakcji. Godna uwagi jest północno-zachodnia część wyspy. Przykładowo zjawiskowy klif Capo Caccia sprawi, że wzięcie powietrza w płuca będzie problematyczne ze względu na zdumienie. Turyści zalecają również miasteczko Bosa. Nie w sposób nie odwiedzić popularnej plaży La Pelosa – niestety w okresie wakacyjnym jest ona zatłoczona, co często uniemożliwia swobodny wypoczynek. Ciekawym miejscem jest również Spaggia Li Cossi. Niemniej piękna jest południowo wschodnia część wyspy.

Na co zwrócić uwagę wybierając nocleg w Sardynii?

O ile Sardynia wczasy to bardzo kuszący sposób na spędzenie swojego urlopu, to jednak problematyczna może okazać się kwestia zorganizowania noclegu. Warto zainteresować się tym już znacznie wcześniej, bowiem znalezienie wolnego terminu w sezonie graniczy z cudem. Dodatkowo w sposób szczególny powinniśmy zwrócić na dodatkowe opłaty, które dopisywane są drobnym drukiem. Niekiedy podwajają nawet łączny koszt wynajmu. Z rezerwą podchodźmy również co do zapewnień w kwestii odległości od morza. Sardynia wczasy https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ to doskonałe rozwiązanie dla fanatyków ciepłego klimatu.