Zdecydowana większość użytkowników marki Apple decyduje się na założenie osobistego konta Apple ID. Po pewnym czasie część osób podejmuje jednak decyzję o tym, aby usunąć identyfikator. W przypadku, kiedy nie posiadamy hasła może to okazać się ściśle problematyczne, o czym warto pamiętać. Czym jest Apple ID i w jaki sposób działa? Co obejmuje konto Apple ID? Dlaczego założenie konta Apple ID to rozsądne rozwiązanie? Jak dbać o bliskich przy pomocy Apple ID? Jak usunąć Apple ID bez hasła? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest Apple ID i w jaki sposób działa?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat tego, w jaki sposób szybko i skutecznie usunąć Apple ID bez hasła, warto wcześniej zastanowić się nad tym, czym owo ID jest, a także w jaki sposób działa. Kiedy zamierzamy kupić swojego pierwszego iPhone-a, wówczas mamy możliwość posiadania praktycznego konta Apple ID, które przez wielu jest czymś niedocenionym. Czym jednak jest wcześniej wspomniana usługa? Otóż jest to wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest posiadanie dostępu do kilku ważnych usług marki Apple. Wśród nich warto wyróżnić chmurę iCloud, AppStore, komunikator iMessage, a także kilka innych, miej przydatnych. Dostęp do wcześniej wspomnianych aplikacji jest możliwe jedynie za pośrednictwem konta Apple ID. Co to oznacza w praktyce? Założenie profilu jest niemalże konieczne, w przeciwnym wypadku w dużym stopniu ograniczymy funkcjonowanie urządzenia, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Apple ID na dzień dzisiejszy cieszy się ogromną popularnością, jednakże początkowe czynności w związku z zakładaniem konta mogą być czymś problematycznym.

Co obejmuje konto Apple ID?

Jak usunąć Apple ID bez hasła?Skoro wiemy już, czym dokładnie jest Apple ID, a także w jaki sposób działa ta usługa, warto posiąść informacje na temat tego, co obejmuje Apple ID. Otóż w jego skład wchodzą takie elementy, jak chociażby adres mailowy, hasło niezbędne do logowania, dane dotyczące płatności, określona konfiguracja zabezpieczeń. Użytkownicy zyskuje wiele możliwości. Są one możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zdecydujemy się na założenie profilu. W przeciwnym wypadku funkcjonalność jest ściśle ograniczona. Mając konto Apple ID możemy szybko i skutecznie synchronizować dane pomiędzy sprzętami, które są przypisane do jednego konta. Bez problemów zalogujemy się do iCloud, co oznacza, że możemy zarządzać dokumentami, które zgromadzone są także na innych telefonach. Apple ID to możliwość zakupu multimediów, a także wykonywania płatności internetowych za pośrednictwem takich usług, jak Apple Pay, Apple Card, Appe Cash. Co więcej, nie ma problemów z logowaniem do usług FaceTime i iMessage, gdzie możliwe jest prowadzenie rozmów i korespondowanie.

Dlaczego założenie konta Apple ID to rozsądne rozwiązanie?

Nie bez przyczyny konto Apple cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim możemy zebrać wszystkie aktywności w jednym miejscu, co ma szczególne znaczenie w przypadku ewentualnej awarii lub zmiany urządzenia (telefonu, komputera, tabletu). Tylko wtedy mamy pewność, że nie stracimy dostępu do ważnych dokumentów- są one nienaruszone. Wystarczy wykonać kilka łatwych kroków, aby szybko zaimportować niezbędne dane na nowe urządzenie.

Jak dbać o bliskich przy pomocy Apple ID?

Dość popularna jest usługa Chmury Rodzinnej- umożliwia ona zadbać o najbliższe osoby na różnych poziomach. Przykładowo nie ma problemów, aby dzielić się aplikacjami, filmami, książkami czy też albumami. Ciekawa jest możliwość prowadzenia rodzinnego kalendarza, gdzie poszczególni członkowie mają wgląd do harmonogramu lub innych informacji znajdujących się wewnątrz. Tego typy działania to możliwość cieszenia się ze wszystkich dóbr. Myślisz, że to już koniec pozytywnych aspektów? Warto wspomnieć o kontroli rodzicielskiej w sieci. Możemy sami utworzyć dziecku konto Apple ID, dzięki czemu mamy możliwość zdalnych ograniczeń. W konsekwencji pociecha każdorazowo będzie musiała uzyskać od nas pozwolenie na zakup nowych aplikacji, co oczywiście jest pewnego rodzaju ochroną przed niebezpieczeństwami znajdującymi się w sieci.

W jaki sposób usunąć Apple ID bez hasła?

Niekiedy dochodzi do sytuacji, w której posiadamy nawet kilka kont Apple ID. W końcu dochodzi do sytuacji, w której pragniemy pozbyć się tych nieużywanych. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy nie pamiętamy hasła. W takich przypadkach mamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to przywracanie hasła dostępu. Otwieramy stronę konta Apple ID i wybieramy “Nie pamiętam Apple ID lub hasła”. Postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie, a na końcu powinniśmy zostać poproszeni o ponowne logowanie na skutek wyzerowania hasła. Drugą możliwością jest przywracanie ustawień fabrycznych za pośrednictwem iTunes. Wyłączamy usługę “Znajdź mój iPhone”, łączymy się z komputerem poprzez kabel USB i przytrzymujemy jednocześnie przycisk “Home” i “Zasilanie”. Dzięki temu przywrócimy ustawienia fabryczne, czyli pozbędziemy się Apple ID.