Masz dosyć brzydkiego zapachu papierosów?

Masz dosyć brzydkiego zapachu papierosów?

Masz dosyć brzydkiego zapachu papierosów? Zawsze podobały Ci się bongo i w końcu chcesz spróbować zapalić? A może potrzebujesz prezentu, dla Twojego kumpla i chcesz kupić coś oryginalnego lub troszkę nietypowego? Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynasz przygodę, czy jesteś doświadczonym wyjadaczem. Ten artykuł pomoże Ci zagłębić się w temat bonga! Dwudziesty pierwszy wiek zaskakuje nas coraz bardziej.

Postęp medycynie, w przemyśle i motoryzacji to tylko część z tego co oferuje nam postęp cywilizacji. Tematem tabu przestaje też być tak zwane bongo, staje się coraz popularniejsze, co raz więcej osób z niego korzysta. Bardziej powszechne stały się również sklepy z bongo. Bongo to nic innego jak rodzaj fajki wodnej, która jest przeznaczona do palenia przeróżnych rodzajów ziół. Zaczynając od przetworów konopnych, szałwii wieszczej oraz tytoniu, niekiedy kończąc na meta amfetaminie i kokainie. Jego nazwa wywodzi się od słowa „buang. W XVI wieku nazywano tak bongo bambusowe, które było powszechnie używane głównie w Azji Środkowej.

Podstawą do zadziałania bongo jest umiejętność wdychania, przez urządzenie dym, który jest filtrowany przez znajdującą się w środku wodę. Bongo umożliwia nam inny rodzaj wdychania dymu. Przefiltrowany jest zdecydowanie bezpieczniejszy dla naszego zdrowia. Znaczna część fajek wodnych, jest zaprojektowana w ten sposób aby dym, który finalnie ma dostać się do naszych płuc, był najpierw ochłodzony. Historia bonga sięga do regionów gdzie po raz pierwszy wypalano zioła, była to Azja Środkowa oraz Afryka Środkowa. Jednak można tylko przypuszczać, że używali oni czegoś na wzór fajek wodnych a nie palili zioła w inny sposób.

Mówi się natomiast, że wykopaliska, które znajdują się w Rosji pozwoliły odkryć, że wodzowie plemion irańsko-eurazjatyckich, już dwa tysiące czterysta lat temu używali bong wykonanych ze złota. Uważa się, że jest to najwcześniejsze odkrycie. Zanim jednak dokonano wykopalisk w Rosji, ślady bonga znaleziono w jednej z jaskini w Etiopii. Wykonane były z rogów zwierząt oraz ceramiki, co tworzyło unikatowy system chłodzący.

Masz dosyć brzydkiego zapachu papierosów?Kolejnym krokiem było zastosowanie w bongach wody, używana była na początku za panowania dynastii Ming w Chinach. Był to nierozłączny element ich kultury, co może świadczyć pochowanie cesarzowej Cixiz jej trzem najbardziej wartościowymi bongami. Cała ta historia dała początek popularnym dziś sklepom z bongo, w których roi się od przeróżnych fajek wodnych. Sklepy te są w pełni legalne, zarówno te online jak i stacjonarne. Coraz częściej widzi się też wysepki w galeriach handlowych, gdzie prócz wyrobów tytoniowych oferują masę przeróżnych fajek wodnych, olejków, bletek oraz akcesoriów.

W zależności od upodobań możemy wybrać sobie nawet kolor oraz tworzywo z jakiego są wykonane. Wyróżniamy między innymi bonga szklane, akrylowe, sylikonowe, ceramiczne czy tak zwane WAX-y, czyli bonga na olejki. W sklepach z bongami, możemy dostać również cały szereg akcesorium do fajek wodnych takich jak adaptery czy cybuchy, czyli część fajki łącząca główkę z ustnikiem. Przy kupnie bonga należy zwracać uwagę na materiał z jakiego jest wykonany, w zależności od tego co będziemy chcieli w nim palić. Jeśli to nasz pierwszy zakup, warto sięgać opinii kogoś kto jest bardziej doświadczony w tych tematach.

Dobrym sposobem na pierwszy zakup może być kupno fajki w stacjonarnych sklepie z bongo, gdzie sprzedawcy doradzą nami pomogą dobrać to co nas interesuje. Kiedy mamy już większe doświadczenie i wiemy czego się spodziewać zachęcamy dokupna fajek w sklepach online. Znajdziemy tam częściej promocje i wyjątkowe oferty. Na pewno ważnym, dla każdego aspektem jest cena, która waha się między 100 zł a nawet 700 zł. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego jaką gotówką dysponujemy na obecną chwile. Większość stron online, posiada w swojej ofercie filtry wyszukiwania, gdzie możemy zaznaczyć interesuje nas słowa klucze i na podstawie zebranych informacji, stronka dobiera dla nas oferty, które mogą nas interesować mniej lub bardziej.

Większość sklepów skupia się wyłącznie na znanych i cenionych produktach, które gwarantują klientom pełną satysfakcję z dokonanego zakupu. Sklepy z całą pewnością sprostają oczekiwaniom każdego zarówno początkującego palacza jak i tych najbardziej wytrawnych. Nie zabraknie ofert dla prawdziwych koneserów, w swojej ofercie mają również ekskluzywne bonga pakowane w eleganckie i gustowne walizki, które urzekają nie tylko perfekcyjnym wykonaniem ale również niebywałym designem. Sklepy, w których możemy kupić bongo, oprócz standardowych fajek wodnych mają w swojej ofercie również produkty z dodatkową filtracją.

Wybierając bongo z dyfuzorem i perkolatorem, to stawianie na najzdrowszą z wszystkich możliwych form palenia. Doskonale oczyszczony dym, pozwala na oddanie się tej przyjemności bez jakichkolwiek obaw o nasze zdrowie. Nie musimy się bać o to, że do naszych płuc wdarły się toksyny.Co jeszcze jest dodatkowym aspektem kupna bonga? Bardzo łatwo utrzymać ich czystość oraz są łatwe do zabrania go w podróż czy na spotkanie towarzyskie. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent to również idealny wybór nie tylko dla starych wyjadaczy ale dla kogoś kto chciałby zacząć dopiero swoją przygodę ze światem bonga. Dobrze też sprawdzają się w użytku vaporizery przenośne, które możemy zabrać tam gdzie chcemy.