Nogi, a zwłaszcza stopy, codziennie poddawane są różnym obciążeniom, które wiążą się z wieloma problemami zdrowotnymi. Pedicurzystki w salonach często sobie z tym nie radzą. Dlatego podolog z Warszawy od dawna zyskuje na popularności. Organizuj profesjonalne kursy podologiczne, aby pomóc opanować nowoczesne i poszukiwane zawody.

Podolog to zawód, a nie lekarz, lecz specjalista od stóp, który łączy w sobie podstawową wiedzę medyczną z umiejętnościami praktycznymi. Nauka zajmuje się nie tylko leczeniem schorzeń stóp, ale także pielęgnacją stóp, profilaktyką schorzeń stóp oraz wczesną diagnostyką deformacji, kiedy można zrezygnować z interwencji chirurgicznej w celu rozwiązania problemu.

Obszary działalności podologów w Warszawie

Podiatra to profesjonalista, bez wykształcenia medycznego, o wąskiej specjalności odpowiedzialnej za profilaktykę chorób stóp i paznokci. Do prawidłowego wykonywania swojej pracy specjalista ten potrzebuje podstawowej wiedzy z zakresu anatomii, dermatologii, ortopedii, diabetologii, chirurgii, fizjologii itp. Osoby ze zmianami naskórkowymi w okolicy stóp, a także ze zmianami cukrzycowymi, wrastającymi paznokciami, modzelami, brodawkami, odciskami. Kursy zawodowe są niezbędne.

Kurs podologii skierowany jest do osób, które chcą praktykować kompleksową pielęgnację stóp oraz tych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Zarówno kursy teoretyczne jak i praktyczne stanowią idealną podstawę do przygotowania do dalszej pracy w zawodzie Podologa w Warszawie. Ponadto coraz więcej osób ma problemy ze stopami, często spowodowane niewłaściwą dbałością o higienę, a także noszeniem niewłaściwego obuwia, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów. Do niedawna ludzie nie szukali pomocy u podologa, gdy odczuwali ból lub dyskomfort. Dziś coraz więcej osób szuka pomocy u podologa w Warszawie nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych.

Co może podolog w Warszawie?

 • Ból i dyskomfort ze zdeformowanych, zapalnych stóp.
 • Patologia paznokci (wrastanie, zdeformowany paznokieć, grzybica).
 • Popękane pięty.
 • Owrzodzenia pokarmowe, stopa cukrzycowa.
 • Nadmierna potliwość stóp.
 • Odciski, modzele, brodawki itp.

Podolog w swojej pracy wykorzystuje specjalistyczne frezarki do podologii, nożyczki, dłuta podologiczne, pilniki, ortezy do korygowania wrastających paznokci oraz kosmetyki medyczne, aby stopy były nie tylko zdrowe, ale i piękne.

Co powinien umieć podiatra:

Podolog w Warszawie zdobył wiedzę na temat wykonywania niezbędnych zabiegów zapewniających zdrowy i atrakcyjny wygląd stóp i paznokci (prawidłowe usuwanie kącików wrastających paznokci, leczenie i korekta płytki paznokciowej, leczenie zmian skórnych i paznokciowych: pęknięcia, Hiperkeratozy, ETC .).

oraz:

 • Posługuje się specjalistycznym sprzętem i technikami pielęgnacji i leczenia stóp: sprzęt na stopy, kostki Arkadego, nastawniki.
 • W swojej pracy wykorzystuje specjalistyczne kosmetyki medyczne, materiały.
 • Wybierz odpowiedni program w zależności od potrzeb klienta.
 • Spełniać wymagania aseptycznej antykorozyjnej oraz regularnie dezynfekować pomieszczenie, sprzęt i narzędzia.
 • Doradza klientom w zakresie pielęgnacji i profilaktyki stóp (niezbędne kosmetyki medyczne, wkładki, ortezy, odpowiednie obuwie).
 • Regularnie kontaktuj się ze specjalistami (dermatologami, chirurgami itp.).
Podolog z Warszawy
Podolog z Warszawy

Główną różnicą między podologią a kosmetyczną pielęgnacją stóp jest cel końcowy. Dlaczego chodzimy do gabinetu pedicure? Przede wszystkim musimy osiągnąć piękno i sprawić, by nasze nogi były piękne. Pedicureistka może skrócić paznokcie, poprawić ich kształt, usunąć nadmiar skórek i nałożyć piękny lakier. W większości przypadków te kosmetyki mogą jedynie zatuszować niedoskonałości, a nie je wyleczyć. W rezultacie żel często osadza się na obolałym paznokciu, maskując problem. Pedicure stóp ma na celu wykrycie niedoskonałości lub chorób i ich wyeliminowanie.

Zazwyczaj praca podologa ma na celu przywrócenie funkcji i zdrowia stopy. Idealnie efektem pracy jest przywrócenie stopy do stanu naturalnego. Fachowe porady, porady i pokazy jak prawidłowo dbać o stopy, pedicure oraz dobór obuwia. Ta konsultacja jest niezbędna, szczególnie dla kobiet, które często muszą nosić buty z wąską stopą.

Edukacja pediatryczna — gdzie ją zdobyć?

Istnieją różne kursy podologiczne dla tych, którzy chcą pracować jako podiatra oraz dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności i być poszukiwani na rynku. Program obejmuje nauczanie umiejętności pedicure podologicznego, podstaw naukowych podologii. Oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznych postępów w diagnostyce i eliminacji grzybiczych zmian skórnych stóp i paznokci, hiperkeratozy naskórka, deformacji i naprawy płytki paznokciowej oraz inne przydatne informacje z tej dziedziny.

Osoby, które ukończyły programy specjalistyczne, mają wszelkie powody, by pracować w gabinecie podologicznym. A przy odpowiedniej wytrwałości, chęci rozwoju i wysokim poziomie profesjonalizmu możesz otworzyć własne biuro. Gdzie możesz zaoferować usługi w zakresie stóp specjalistycznych i pedicure medyczny.