Wykorzystanie namiotów eventowych

Wykorzystanie namiotów eventowych

Wykorzystanie namiotów eventowych: zastanawiasz się nad organizacją imprezy na świeżym powietrzu? Słyszałeś dużo o namiotach eventowych, ale nie wiesz czy sprawdzą się one na Twoim przyjęciu? Hale namiotowe na wynajem to rozwiązanie, które sprawdzi się przy wielu okazjach. Mogą posłużyć one nie tylko do organizacji imprez, ale także przy innego rodzaju wydarzeniach. Jak wynająć namiot? Gdzie mogą zostać wykorzystane namioty eventowe? Z jakich usług warto skorzystać dodatkowo? Czy namiot sprawdzi się przy każdej okazji? Odpowiedzi na te pytania poznasz czytając poniższy artykuł.

Na co trzeba uważać, decydując się na organizację imprezy w namiocie?

Zdecydowanie dużą przeszkodą w organizacji imprezy w tego typu miejscu będzie pogoda. Namioty eventowe warto wypożyczać latem lub późną wiosną i wczesną jesienią – kiedy możliwość opadów jest stosunkowo niewielka. Jednak nawet w środku lata może zastać nas deszcz. Co wtedy? Nie oznacza to wcale końca zaplanowanej imprezy. Namioty eventowe skonstruowane są w taki sposób, aby mogły uchronić przebywających w nich gości, przed niespodziewanymi opadami atmosferycznymi. Nie martw się więc o to, że nagłe oberwanie chmury popsuje Twoje plany.

Dlaczego warto wybrać namiot eventowy?

Wykorzystanie namiotów eventowychNamioty tego typu są bardzo solidne i wytrzymałe – wszystko dzięki porządnej, stalowej konstrukcji, na której zostały stworzone. Na rynku dostępna jest szeroka oferta hal namiotowych o różnych szerokościach i długościach – dzięki czemu każdy ma szansę dostosować namiot do własnych potrzeb. Być może zastanawiasz się w jaki sposób można wynająć namiot eventowy? Zwykle wystarczy po prostu skontaktować się z firmą świadczącą tego typu usługi – drogą mailową lub telefoniczną. Podczas rozmowy ustalane zostają wszelkie szczegóły dotyczące namiotu, takie jak np. jego wysokość, szerokość, długość, kolor czy też kształt. Wiele firm zajmujących się wynajmem namiotów eventowych oferuje także dodatkowe usługi, z których można skorzystać, aby urozmaicić swoje przyjęcie i nadać mu odpowiedniego charakteru, usługami takimi są np.: wynajem recepcji czy też wypożyczalnia barów, stołów i krzeseł, a nawet scen i parkietów do tańca. Warto jest z nich skorzystać, gdyż nie tylko oszczędzają one czas i zapewniają gościom rozrywkę, ale także znacznie ułatwiają organizację całego wydarzenia.

Namioty eventowe – nieograniczone możliwości

Organizacja imprezy nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeżeli nie możesz pozwolić sobie na organizację jej we własnym domu – np. z obawy o zniszczenie mebli czy innych drogocennych przedmiotów. Z pomocą przychodzą namioty eventowe, które sprawdzą się niemal w każdej sytuacji. W jaki sposób można wykorzystać tego typu namiot? Czy nadają się one tylko i wyłącznie do organizacji imprez? Poniżej przedstawiamy Ci kilka przykładów na wykorzystanie namiotów eventowych, a także porady dotyczące korzystania z usług dodatkowych – pomocnych przy organizacji eventów.

  1. Przyjęcia weselne – jest najczęstszy powód wynajmu namiotów eventowych. Bez wątpienia bardzo ważnym elementem na każdym weselu są stoły i krzesła, przy których zasiądą zaproszeni goście. Jeżeli chcesz, aby Twoja impreza była utrzymana w jednakowej, ogólnej koncepcji to warto pomyśleć także o zainwestowaniu w jednakowe stoły i krzesła, lub odpowiednie pokrowce – gdyż jest to jeden z największych elementów wystroju.
  2. Garden Party – jeżeli zamierzasz podjąć się organizacji takiego przyjęcia, to zastanów się nad skorzystaniem z gotowego cateringu, który obejmie drobne przekąski i poczęstunek. Namiot wypożyczany na tę okazję nie musi być bardzo duży, gdyż garden party zazwyczaj się skromnymi imprezami dla rodziny i znajomych. Jednak jeżeli wiesz, że Twoi goście lubią się bawić i tańczyć to zainwestuj także w parkiet taneczny – z pewnością wszyscy będą zachwyceni, a impreza przejdzie do historii.
  3. Koncert – jeżeli masz w planach organizację niewielkiego koncertu również możesz skorzystać z takiego rozwiązania, jakim jest wynajem namiotu eventowego. Wystarczy, że wypożyczysz również scenę, lub zbudujesz ją samodzielnie, oraz skorzystasz z wypożyczalni parkietów tanecznych, aby goście mogli się bawić – nie niszcząc trawy.
  4. Targi – na tego typu imprezach namioty eventowe posłużyć mogą jako pojedyncze punkty z różnego rodzaju wystawami. Jeżeli wybierasz się na targi, na których zechcesz zaprezentować swoje wyroby, produkty, rośliny lub inne przedmioty, możesz zainwestować w wynajem namiotu eventowego, który pozwoli Ci na wydzielenie Twojej osobistej strefy. W tym celu możesz skorzystać z namiotów ekspozycyjnych na wynajem.
  5. Wyścigi samochodowe – namioty eventowe mogą być używane także podczas wyścigów samochodowych, gdzie podobnie jak na targach mogą stanowić one pojedyncze punkty.
  6. Bankiet firmowy – jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla firm, w których pracownicy na co dzień przebywają w zamkniętych pomieszczeniach, np. w biurach. Tego typu impreza pozwoli im zintegrować się ze współpracownikami i poprzebywać na świeżym powietrzu – co z pewnością wpłynie korzystnie na relacje w zespole.