Czym jest baza pod lakier hybrydowy?

Czym jest baza pod lakier hybrydowy?

Wiele kobiet decyduje się wykonywać manicure hybrydowy we własnym zakresie. Zaopatrujemy się więc w odpowiednie lakiery hybrydowe, a także inne, niezbędne akcesoria. Jednym z kosmetyków, które koniecznie musimy mieć, jest baza pod lakier hybrydowy. Czym jest baza pod lakier hybrydowy? Czy baza zawsze jest niezbędna? Odpowiadamy.

Baza pod hybrydę – co to?

W niemal każdej instrukcji wykonywania manicure hybrydowego znajdziemy wzmiankę o bazie. Czym ona właściwie jest? Otóż najczęściej bazę może dostać w takiej samej buteleczce, jak lakier hybrydowy. Stosujemy ją jeszcze zanim nałożymy pierwszą warstwę kosmetyku do utwardzenia w lampie. Baza pod hybrydę ma za zadanie przede wszystkim wyrównać powierzchnię paznokcia. Nawet, jeśli wydaje nam się, że nasz paznokieć jest idealnie gładki, to w rzeczywistości płytka nie jest do końca równa. Baza pozwoli stworzyć na niej efekt lodu, do którego znacznie łatwiej będzie nam “doczepić” lakier hybrydowy. Bazę możemy także stosować podczas robienia paznokci żeli bądź nakładania zwykłego lakieru. Niemniej jednak idealnie sprawdza się ona właśnie w przypadku hybrydy oraz żeli do paznokci. Bazę nakładamy jednorazowo, choć niektóre kobiety decydują się na nałożenie również drugiej jej warstwy. W praktyce nie ma jednak takiej potrzeby. Jedna warstwa bazy do hybrydy okazuje się bowiem w pełni wystarczająca.

Konieczność czy chwyt marketingowy?

Czym jest baza pod lakier hybrydowy?Nie jest tajemnicą, że zakup pełnego asortymentu do wykonania manicure hybrydowego to spory wydatek. Nic więc dziwnego, że koszty staramy się w możliwy sposób ograniczać. Niektóre stylistki, wykonujące manicure we własnym zakresie, rezygnują z bazy do hybrydy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Z pewnością nie zrezygnuje z niej żadna dobra stylistka paznokci. Dlaczego? Otóż wykonanie hybrydy bez bazy jest jak najbardziej możliwe. Niemniej jednak – trudne, a co więcej nie uzyskamy takiego efektu, jak po wyjściu z salonu. Baza pozwala przede wszystkim ochronić paznokieć przed szkodliwym działaniem lampy UV. Co więcej, może ona nieco odżywić płytkę. Zwiększa również przyczepność lakieru hybrydowego. Niestety, bez bazy nasz manicure może się zwyczajnie nie udać. Jeśli więc chcemy na czymś zaoszczędzić, to wybierzmy tańszą bazę, lecz nie rezygnujmy z niej całkowicie. Nie jest bowiem prawdą, że dobra baza do hybrydy jest droga. Wręcz przeciwnie – możemy kupić ją już za około 20 zł. Wszystko zależy od tego, na jaką markę bazy do hybrydy się zdecydujemy.

Jaką bazę wybrać?

Początkujące manicurzystki zwykle nie wiedzą, jaką bazę do hybrydy wybrać. Często sięgamy po pierwszą, jaka tylko wpadnie nam w oko. Tymczasem baza do hybrydy może przede wszystkim wspomagać regenerację kruchych i łamliwych paznokci. Wybierzmy bazę witaminową, jeśli widzimy, że nasze paznokcie po zdjęciu hybrydy nie są w najlepszej kondycji. Dzięki temu odżywimy płytkę paznokcia. Kobiety, które chciałyby przedłużyć sobie nieco płytkę, mogą wybrać gęstą bazę do hybrydy. Niemniej jednak pamiętajmy, że z jej pomocą z pewnością nie uzyskamy efektu tipsów. Nie przedłużymy paznokci za bardzo, lecz możemy je dzięki dobrej bazie odbudować. Jest to bardzo ważne, jeśli mamy paznokcie delikatne oraz nierówne. Możemy wybrać bazę o lekkiej konsystencji. Wiele kobiet uważa, że nie obciąża ona paznokcia za bardzo. Z tego też powodu jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy słabe paznokcie. Co więcej, lekka baza do hybrydy jest stosunkowo tania. Niemniej jednak musimy mieć świadomość, że ma ona dosyć krótką datę ważności. Zawsze sprawdzajmy, jak długo możemy korzystać z bazy po jej otwarciu. Na ogół nie dłużej, niż kilka tygodni. Wybierajmy więc bazy, które możemy trzymać otarte nieco dłużej. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujemy manicure wyłącznie sobie.

Gdzie kupić bazę do hybrydy?

Zakup bazy do lakieru hybrydowego zwykle nie stanowi dla nas większego problemu. Wszystko dlatego, że możemy ją dostać w niemal każdym sklepie kosmetycznym. Jest ona również dostępna w hurtowniach kosmetycznych czy na popularnych portalach ogłoszeniowych. Niemniej jednak przestrzegajmy jednej, ważne zasady podczas zakupu. Zwykle bowiem decydujemy się korzystać z lakierów hybrydowych konkretnych marek. Niektórzy producenci zastrzegają sobie, żeby stosować także dodatki do manicure (baza, top coat) ich marki. Jeśli wybierzemy inną, to lakier może się nie trzymać zbyt dobrze. Weźmy to pod uwagę, wybierając odpowiednią dla siebie bazę. Na szczęście producenci lakierów hybrydowych zwykle proponują nam różnorodne bazy. W ich ofercie znajdziemy zarówno witaminowe, jak i gęste czy o lekkiej konsystencji. Nie kupujmy bazy do hybrydy w wątpliwych miejscach, na przykład na portalach ogłoszeniowych. Nigdy bowiem nie wiemy, czy nie otrzymamy otwartej już buteleczki. Co więcej, zwracajmy uwagę na ceny bazy do hybrydy. Dobra baza wcale nie musi być droga. Za dobrej jakości produkt zapłacimy około 20 zł. Oczywiście na rynku dostępne są także nieco tańsze i droższe produkty. Bazy możemy również zakupić bezpośrednio w zestawie do hybryd, jakie oferuje wielu producentów.