Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza?

Myjnia bezdotykowy to najszybszy i najbardziej komfortowy sposób na umycie samochodu. Niektórzy jednak obawiają się, że w takim miejscu nie jest możliwe bardzo dokładne umycie samochodu. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat myjni bezdotykowej dotyczącymi tego na co należy zwrócić uwagę i o czym trzeba pamiętać oraz jak działają takie miejsca. 

Jaka myjnia bezdotykowa najlepsza?Budowa myjni samochodowej http://sg7.pl/budowa/ bezdotykowa

Myjnie samochodowe bezdotykowe zwykle znajdują się w miejscach łatwo dostępnych dla dużej ilości klientów. Przykładem mogą być m.in. okolice centrum handlowych, osiedla mieszkaniowe, ruchliwe i popularne ulice, stacje benzynowe oraz stacje diagnostyczne. 

Warto wiedzieć z jakich elementów powinna się składać myjnia bezdotykowa. Z pewnością muszą być w niej dostępne detergenty, które będą bezpieczne dla środowiska naturalnego. Dobra myjnia powinna być wyposażone w specjalny odpływ wody. Bardzo ważnymi elementami są także zbiorniki oraz bandy ogrodzeniowe. 

Co warto wiedzieć o myjniach bezdotykowych?

Myjnie bezdotykowe http://sg7.pl/ umożliwiają mycie samochodów bez fizycznego kontaktu z powierzchnią przeznaczoną do mycia. Cały proces odbywa się za pośrednictwem strumienia wody, który jest kierowany na powierzchnię pojazdu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, do których można zaliczyć m.in.:

  • brak kontaktu ścierek, dłoni i szmat z powierzchnią lakieru, 
  • łatwiejsza usuwanie uporczywych zabrudzeń, dzięki metodom ciśnieniowym, 
  • możliwość dokładnego mycia bardzo trudno dostępnych miejsc, takich jak np. koła czy nadwozie czy podwozie, 
  • używanie dobrze dobranych środków chemicznych, które są bezpieczne i łagodne dla lakieru. 

Myjnia bezdotykowa to bardzo dobry wynalazek, który pozwala zaoszczędzić czas i odciążyć kierowcę. 

Myjnie bezdotykowe ręczne i automatyczne – różnice 

Warto zaznaczyć, że dostępne są bezdotykowe myjnie ręczne i automatyczne. Niestety te drugie nie są dostępne w każdym mieście. Zasada funkcjonowania obu rodzajów myjni jest bardzo podobna, jednak w myjniach automatycznych ciśnienie jest ustawione optymalnie do potrzeb danego pojazdu. Dzięki temu ryzyko uszkodzeń mechanicznych lakieru jest o wiele mniejsze. Myjnie automatyczne są także bezpieczniejsze dla wrażliwych elementów karoserii. Problem może się jednak pojawić z myciem trudno dostępnych miejsc. Pod tym względem o wiele lepszym rozwiązaniem są myjnie ręczne, które nie pominą żadnych miejsc. 

O czym warto pamiętać korzystając z myjni bezdotykowych?

Aby dokładnie i bezdotykowo umyć samochód, przede wszystkim trzeba postawić na mycie ręczne i dokładne mycie wstępne. Trudne zabrudzenia warto usunąć w tradycyjny sposób przy pomocy szmatek czy ściereczek. Dobrym rozwiązaniem jest także zwilżanie zabrudzeń, aby skrócić proces mycia ciśnieniowego różnych powierzchni. 

Ręcznie warto także przemyć takie elementy jak: felgi, lusterka zewnętrzne, reflektory. Rzucają się one w oczy, dlatego należy o nie dbać w specjalny sposób. 

Samochody, które uległy zabrudzenia piaskiem czy błotem wymagają właściwego podejścia. W pierwszej kolejności powinny być oczyszczone ręcznie, a następnie dopiero poddane myciu bezdotykowemu. dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstania zarysować i uszkodzeń lakieru. Piach i błoto zawierają twarde i stałe cząsteczki, które mogą narobić wiele szkody. 

Wskazówki dla osób korzystających z myjni bezdotykowych 

Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z myjni bezobsługowych, powinny pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi. W przypadku myjni bezdotykowej, nie powinno się działać metodą prób i błędów. Może to doprowadzić do licznych uszkodzeń. W instrukcji obsługi zawarty jest szereg niezwykle ważnych informacji, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem jakichkolwiek działań.
Bardzo ważną kwestią jest także mycie samochodu z właściwej odległości. Złe działanie może sprawić, że ubytki na lakierze będą o wiele bardziej widoczne. W zależności od tego z jakiej myjni się korzysta, idealna odległość wynosi między 10 a 20 metrów.
Podczas mycia, należy także zwrócić większa uwagę na wszelkie szczelinki i uszczelki. Woda spływa i osadza się w zakamarkach. W okresie zimowym może to być bardzo niebezpieczne. 

Bardzo ważną kwestią jest także mycie ekonomiczne. W tym celu trzeba opanować umiejętność obsługiwania konkretnych programów. Standardowo można wykorzystać takie możliwości jak: mycie, płukanie, woskowanie, a także nabłyszczanie. 

Myjnia bezdotykowa http://sg7.pl/finansowanie/ to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Dzięki niej można dokładnie, szybko i ekonomicznie umyć samochód i zabezpieczyć go przed przyleganiem zabrudzeń. Myjnia bezdotykowa cechuje się całkowitą kontrolą. Można dowolnie kierować strumień wody. Dobrym pomysłem jest dokładne zapoznanie się z zasadami funkcjonowania myjni, aby nie doprowadzić do żadnych uszkodzeń. Myjnie bezdotykowe znajdują się w każdym większym mieście, zwykle w bardzo uczęszczanych miejscach, dlatego każdy z pewnością może mieć do nich dostęp. 

Dodaj do zakładek Link.