Profesjonalne serwery biznesowe – biznes online stanowi duże wyzwanie. Maksymalna wydajność a także stabilność zapewni wyłącznie dobrej jakości serwer o biznesowym przeznaczeniu, który będzie dostosowany do realnego możliwego obciążenia. Dlatego dziś przedstawiamy trzy konkretne rozwiązania nie tylko dla małych przedsiębiorców ale i dla tych większych. Innowacyjne rozwiązania, które idą z duchem czasu to doskonała opcja, która pozwoli na optymalne działanie strony.

Serwer IBM

Profesjonalne serwery biznesoweSerwery od firmy IBM są stworzone z myślą o pracy z naprawdę obszernymi zbiorami danych, które są wykorzystywane do zastosowań analitycznych. Serwery IBM Power są obecnie jednymi z najlepszych dostępnych na całym świecie. Nowoczesne rozwiązanie, które jest zoptymalizowane pod praktycznie każdym możliwym kątem. Spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i potrzeby, które stawiają potrzeby dzisiejszego świata i potrzeby poważnego biznesu. Dotyczy to również obszaru Big Data. IBM to szeroki wachlarz rozwiązań, które bazują na wysoko jakościowych serwerach. Doskonale sprawdzi się w przypadku dużych, międzynarodowych projektów.

Specjaliści z tej firmy potrafią stworzyć w stu procentach autonomiczne i niezależne środowisko pracy, które służyć będzie utrzymaniu płynności pracy systemów produkcyjnych, zapasowych, rozwojowych. Wszystkie niezbędne dane umieszczone są w jednym centrum. Serwer posiada wbudowane systemy awaryjne a także środowisko testowe, które zlokalizowane są w niezależnym od danych centrum. Rozwiązanie to pozwala na swobodne replikowanie danych produkcyjnych przykładowo z jednego centrum do drugiego.

W przypadku wystąpienia niespodziewanej awarii serwera, właściciel otrzymuje możliwość natychmiastowego przełączenia na serwer zapasowy a także zminimalizowanie RPO (ang. Recovery Point Objective – ilość utraconych lub niezapisanych danych) i RTO (ang. Recovery Time Objective – skrócenie czasu odzyskiwania danych). Takie działanie skutecznie gwarantuje ograniczenie negatywnego wpływu na często krytyczne dla przedsiębiorstwa aplikacje ze strony klienta. Serwery IBM zalecane są w przypadku systemu Linux.

Serwer HP

 Serwery HP dedykowane są z reguły mniejszym przedsiębiorstwom a także biurom, dla których liczy się przede wszystkim stabilność działania serwera jak również zdecydowanie niższy poziom hałasu. Serwer wyposażony został z nowoczesne rozwiązania, jakimi są przykładowo energooszczędne procesory Intel Xeon E3-1200 v5 i maksymalna pamięć RAM o wartości 64GB. Serwer HP doskonale sprawdzi się w przypadku kilkunastoosobowego zespołu zajmującego się pracą zdalną a także do przechowywania zebranych danych.

HP to rozwiązanie szyte na miarę mniejszych potrzeb, ale o zadziwiająco dużych możliwościach. Pozwala na swobodną konfigurację przestrzeni dyskowej jak również na przechowywanie maksymalnie do 40 TB danych. Serwer HP to połączenie funkcjonalności z estetycznym designem. Wytrzymała obudowa posiada kompaktowe rozmiary, które nie przekraczają wielkością standardowego PC-ta. Z kolei niezwykle cicho pracujące procesory pozwalają na zastosowanie serwerów HP w infrastrukturze sieciowej biur, gdzie liczy się cisza pomagająca w skupieniu pracowników na powierzonych im zadaniach.

Doskonała pojemność, większa przepustowość, bezawaryjność a także wysoki poziom bezpieczeństwa – właśnie takie są serwery od HP.  Dodatkowo serwery gwarantują możliwość ich rozbudowy w zależności od potrzeb, co może okazać się doskonałą inwestycją na długie lata. Producent serwerów HP zaleca używanie systemu Windows.

Serwer TERRA

Profesjonalne serwery dedykowane, które są wydzielone dla każdego indywidualnego i określonego usługobiorcy, i które zbudowane są na zewnętrznej infrastrukturze usługodawcy. I właśnie na nim ciążą koszty utrzymania jak również modernizacji serwera, które mają na celu zagwarantowanie jak najwyższej jakości i płynności pracy. Serwery Terra zapewniają pełną swobodę działania a także nieograniczoną wręcz możliwość instalacji oprogramowania zgodnie z obowiązującą licencją. Terra to gwarancja bezpieczeństwa przechowywania a także przetwarzania danych. Serwer dedykowany szyty jest na miarę potrzeb klienta.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych zapewnia wielopoziomowa ochrona i ograniczony dostęp, który ma wyłącznie użytkownik i administrator. Serwer Terra posiada scentralizowany sposób zarządzania danymi co przekłada się na skrócenie czasu pracy informatyków. HP to gwarancja stabilności a także stały i kontrolowany dostęp do usług sieciowych.

Dodatkowo serwery HP udostępniają możliwość pracy zdalnej przy użyciu zdalnego pulpitu. Pracodawca zyskuje kontrolę i wgląd w rezultaty pracy swoich pracowników a także może swobodnie dysponować miejscem na serwerze i przeznaczyć je na inne specjalistyczne elementy oprogramowania.

Wybór serwera może okazać się trudnym logistycznie przedsięwzięciem, ale szeroka oferta rynku IT pozwala wybrać ten najbardziej odpowiedni, który spełniać będzie wszystkie potrzeby. Warto myśleć przyszłościowo i dostosować serwer do regularnego rozwoju swojego przedsiębiorstwa, co znacząco obniży koszty.