Laptop ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 – podstawowe informacje

Laptop ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 – podstawowe informacje

Laptop ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 – podstawowe informacje. Laptopy cieszą się ogromną popularnością ze względu na to, że są przenośne i możemy z nich korzystać bez konieczności stałego źródła prądu w postaci tradycyjnego gniazdka. Dla fanów gier komputerowych fantastycznym rozwiązaniem wydaje się być ASUS ROG Strix SCAR 15 G532, który zyskał uznanie wśród maniaków.

Co powinniśmy wiedzieć na temat laptopa ASUS ROG Strix SCAR 15 G532? Czy ekran 300 Hz w urządzeniu przenośnym jest możliwy i spełnia swoją funkcję? Czy chłodzenie jest w pełni skuteczne? Co z kwestią wyglądu urządzenia? Czy jakość dźwięku jest satysfakcjonująca? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe parametry techniczne

Laptop ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 - podstawowe informacjeRozpoczynając jakiekolwiek rozważania na temat sprzętu elektronicznego, w sposób szczególny należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Im są one lepsze, tym lepiej dla użytkownika, bowiem może wykonywać bardziej zaawansowane czynności. W przypadku ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 z całą pewnością możemy stwierdzić, że jest to wysokiej jakości sprzęt gamingowy. Nad całością czuwa jeden z najchętniej wybieranych systemów- Windows 10 Pro. Charakterystyczny jest procesor Intel Core i9 10. generacji, który jest bardzo wydajny i poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi obliczeniami. Karta graficzna GeForce RTX 2080 sprawdzi się nawet do najnowszych i najbardziej wymagających gier komputerowych. Z pewnością godny uwagi jest superszybki ekran gamingowy 300 Hz, który spowoduje, że odczucia podczas grania będą na jeszcze wyższym poziomie. Nie w sposób nie wspomnieć o inteligentnym systemie chłodzenia ze środkiem termoprzewodzącym z ciekłego metalu. Ogromną zaletą jest błyskawiczna łączność sieciowa za pośrednictwem Wi-Fi 6- korzystanie z Internetu jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Dane możemy gromadzić na wysokiej jakości dysku SSD, który wyróżnia się tym, że jego prędkość zapisywania i odczytywania danych jest zdecydowanie szybsza niż w przypadku nieco starszych dysków HDD.

Ekran 300 Hz – czy w laptopie jest to możliwe?

Cechą charakterystyczną dla laptopa ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 bez wątpienia jest ekran 300 Hz. To właśnie dzięki niemu możemy grać z szybkością zawodowych graczy zajmujących się e-sportem. Matryca posiada bardzo korzystną specyfikacje 300 Hz / 3 ms, co w praktyce umożliwia rozgrywkę na niezwykle wysokich wartościach FPS. Jest to szczególnie istotne w przypadku dynamicznych gier, do których zaliczyć możemy chociażby League Of Legends, Counter Strike: Global Offensive czy World Of Tanks. Dzięki ponadprzeciętnej szybkości odświeżania ekranu, akcja podczas dynamicznych gier jest bardzo płynna. Dodatkowo czas reakcji jest na bardzo niskim poziomie 3 ms, co oczywiście minimalizuje efekt związany z rozmyciem obrazu w ruchu. Tak wysokiej jakości ekran w laptopie to gwarancja przewagi nad konkurentami- zwiększamy szybkość reakcji, a dodatkowo jesteśmy w stanie rozeznać się w otoczeniu jeszcze szybciej niż dotychczas. 

Chłodzenie – czy jest skuteczne?

Laptopy gamingowe charakteryzują się potężnymi podzespołami, dzięki którym gry komputerowe działają zaskakująco dobrze. Jednakże warto pamiętać o tym, że podczas intensywnego działania komponenty nagrzewają się, dlatego bardzo istotna jest kwestia odpowiedniego chłodzenia. W przypadku laptopa ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 warto wspomnieć o inteligentnej strategii chłodzenia, która została opracowana przez ROG. Użytkownicy mają do czynienia z mieszanką odpowiednio dobranych ustawień systemowych razem z zaawansowanymi funkcjami. Dzięki temu, że zastosowano środek termoprzewodzący z ciekłego metalu, natomiast wentylacja obudowy jest odpowiednio zaprojektowana, wydajność urządzenia znacznie się zwiększa. Warto wspomnieć o tym, że emisja hałasu jest na niższym poziomie niż w poprzedniej generacji. W przypadku ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 mamy pewność, że nasze podzespoły działają w odpowiednich temperaturach, a ich żywotność jest zmaksymalizowana. 

Ciekawy design i wysokiej jakości dźwięk

Laptop ASUS ROG Strix SCAR 15 G532 prezentuje się bardzo korzystnie pod względem wizualnym. Z pewnością godna uwagi jest doskonale dopasowana obudowa, która nie trzeszczy, jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym rozwiązaniem jest udoskonalenie klawiatury za pośrednictwem oświetlenia RGB- każdego klawisza z osobna. W konsekwencji możliwe jest zaakcentowanie własnych skrótów, które oszczędzają czas podczas użytkowania. Liczba złączy, jak na model gamingowy, również jest w pełni satysfakcjonująca. 

Mówiąc o laptopie do gier nie możemy zapomnieć o karcie dźwiękowej. W przypadku niektórych rozgrywek dźwięk może okazać się kluczowy, dlatego też tego typu sprzęt powinien być wyposażony w możliwe najwyższej jakości podzespoły. Ciekawym rozwiązaniem są głośniki, które skierowane są na boki, co pozwala na umieszczanie nas w środku akcji. Możliwe jest podłączenie słuchawek przewodowych, co pozwala na cieszenie się z wysokiej jakości muzyki.