Oukitel WP5Pro 64 GB + 4 GB Dual SIM Czarny

Oukitel WP5Pro 64 GB + 4 GB Dual SIM Czarny

Oukitel WP5Pro 64 GB + 4 GB Dual SIM Czarny – dla ludzi, którzy niedawno kupili nowy smartfon najgorszym scenariuszem może stać się jego nieumyślnie zniszczenie. Spowodowane jest to faktem, iż urządzenia mobilne, szczególnie te z najwyższej półki, drożeją i nadal będą to robić. Dlaczego tak się dzieje? Wpływa na to wiele czynników, jednak głównym jest fakt, iż współczesne telefony komórkowe umożliwiają wykonywanie coraz to większej ilości zadań niezbędnych dla znacznej części społeczeństwa.

Rozwijająca się wciąż technologia natomiast powoduje, iż wspomniane funkcje można wykonywać dużo szybciej oraz lepiej. Widoczne jest to szczególnie na przykładzie aparatów występujących w telefonach, które znacznie ewoluowały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Począwszy od kilku Mpx na krzyż, dziś cieszyć się możemy świetnym odwzorowaniem kolorów oraz szczegółów na ujęciach. Jeśli jednak stawiamy na coraz to wyższą jakość produkowanych urządzeń mobilnych liczyć się musimy nie tylko z podwyżkami ich ceny, lecz także różnych usług z nimi związanych. Naprawa chociażby kosztować może nawet 50% nowego smartfona. Jak więc uchronić się przed niepotrzebnymi kosztami?

Oukitel WP5Pro 64 GB + 4 GB Dual SIM CzarnyMetody ochrony urządzeń mobilnych

Głównym sposobem wybieranym przez większość posiadaczy telefonów komórkowych jest dodatkowy zakup akcesoriów zabezpieczających. Prócz dobrze znanych i popularnych jak chociażby szkła hartowane czy gumowe etui, rynek mobilny wzbogacił się o wiele alternatywnych metod. Czym różnią się między sobą oraz jaką warto wybrać w danej sytuacji? Poniżej znajduje się spis mniej oraz bardziej znanych form ochrony smartfonów oraz kilka słów o każdej z nich. 

  • Szkło hartowane – zdecydowanie najbardziej popularna opcja na rynku wybierana przez znaczną część konsumentów rynku mobilnego. Charakteryzują się one przede wszystkim ponadprzeciętną wytrzymałością na tle innych akcesoriów, stąd to właśnie one najskuteczniej zamortyzują niepożądanych upadek. To głównych wad jednak należą problemy z ich estetyką. Szkła hartowane bowiem się dość grube, przez co mogą wyglądać po prostu źle na ekranie telefonu. 
  • Folia ochronna – druga pod względem popularności metoda ochrony dostępna w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Chroni ona głównie ekran urządzenia przed zarysowaniami, gdyż jest bardzo cienka. Z tego też powodu sytuacja, w porównaniu do szkieł hartowanych, jest całkowicie przeciwna. Zyskuje bowiem estetyka, a możliwości zabezpieczające ekran tracą. 
  • Etui z gumy – prawdopodobnie najczęściej kupowany gadżet do najnowszych urządzeń zapewniający kompleksową ochronę obudowy. Możemy dziś znaleźć wiele rodzajów oraz form graficznych etui, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Etui MAGNETIC – jedna z form etui wyróżniająca się obecnością szybki ochraniającej ekran telefonu komórkowego. Stąd też decydując się na zakup od razu w zestawie posiadamy klasyczny pokrowiec na obudową oraz swego rodzaju szkło hartowane.

Na co komu dodatkowe wydatki?

Wszystkie wspomniane formy ochrony wiążą się oczywiście z dodatkowymi wydatkami, które wynieść mogą nawet kilkadziesiąt złotych. Na rynku jednak istnieje alternatywa, jaką są telefony pancerne. Jak sama nazwa mówi, charakteryzują się one niesamowita wytrzymałością, którą gwarantuje wiele specyficznych cech. Należą do nich między innymi gumowe obicia obudowy, specjalne uszczelnianie elementów budujących urządzenie czy też wzmacniane szkło pokrywające właściwy wyświetlacz. Potencjalny klient zyskuje więc odporny na niekorzystne warunki smartfon, który dodatkowo nie odstaje wydajnościowo od innych, zwykłych urządzeń mobilnych. Pozostaje jednak wciąż pytanie: jaki konkretnie model warto wybrać? Mimo, iż rynek pancerniaków nie jest tak obszerny, istnieje wiele firm konkurujących o klienta. Jedną z nich jest OUKITEL, który wypuścił ostatnio model WP5 Pro, o którym więcej informacji znajduje się poniżej.

Nie do zniszczenia

Oukitel WP5 Pro to pancerny smartfon, który zapewni wytrzymałość na możliwie najwyższym poziomie. Do dyspozycji użytkownika bowiem oddano urządzenie, którego obudowa pokryta jest w większości gumą amortyzującą wstrząsy. Dodatkowo na wyświetlaczu znaleźć możemy szkło Corning Gorilla Glass 5 zapewniające wysoką odporność na zarysowania i inne wady wiążące się z ekranem. Jak jednak wygląda sprawa z wydajnością urządzenia, która także stanowi bardzo ważny aspekt? Sercem Oukitel WP5 Pro został procesor MediaTek MT6762 Helio A25 zapewniający przyzwoitą szybkość działania telefonu. Wraz 4 GB szybkiej pamięci RAM pozwoli na płynny użytek aplikacji oraz mniej wymagających gier mobilnych. Aparaty natomiast obecne w urządzeniu to główny o rozdzielczości 13 Mpx oraz dwa moduły wspomagające go. Dzięki takiej konfiguracji zyskujemy zdjęcia w ponadprzeciętnej jakości nawet z smartfona, którego fotografia nie jest głównym zastosowaniem. 64 GB pamięci wbudowanej natomiast pozwolą zmagazynować wszystkie potrzebne pliki i dane w urządzeniu, a nie na nośniku zewnętrznym. Obudowa jednak, prócz pełnienia funkcji ochronnej, dzięki dominującemu kolorowi czarnemu także świetnie wygląda. Wszystko to w cenie wahającej się w okolicach 650 złotych.