Pozycjonowanie za granicą – na co zwracać uwagę?

Pozycjonowanie za granicą – na co zwracać uwagę?

Pozycjonowanie za granicą – na co zwracać uwagę? W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron internetowych jest konieczne, jeśli ich właściciele chce dotrzeć do jak największej liczby użytkowników.

Jednak pomimo istnienia wielu narzędzi pomocnych w pozycjonowaniu https://wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/, wciąż jest to zadanie trudne, czasochłonne i wymagające dużej wiedzy, zwłaszcza jeśli przedsiębiorca chce, aby jego strona przyciągała również użytkowników znajdujących się poza granicami Polski. Jak sobie z tym poradzić? Na co zwrócić uwagę? Kilka podstawowych informacji poniżej.

Pozycjonowanie stron – lokalne, ogólnopolskie, zagraniczne

Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron internetowych

Na samym wstępie, zanim przystąpimy do wybierania konkretnej strategii, należy określić, w jakiej wyszukiwarce będziemy pozycjonować stronę (wielu przedsiębiorców zapomina o tym, że poza wyszukiwarką Google istnieją inne) oraz na jaki konkretnie kraj będą zorientowane nasze działania.

W przypadku salonu usługowego czy sklepu stacjonarnego najlepszym rozwiązaniem będzie pozycjonowanie lokalne, nakierowane na osoby mieszkające w danym mieście. W takich przypadkach najważniejsze jest, aby strona była dobrze pozycjonowana w Google Maps. Jeśli natomiast firma prowadzi sprzedaż wysyłkową i lokalizacja nie jest zbyt ważna, warto przygotować się do pozycjonowania ogólnopolskiego, które przede wszystkim skupi się na ofercie, a nie na lokalizacji firmy.

Pozycjonowanie stron https://www.pozycjonowanie.poznan.pl/ za granicą cieszy się rosnącą popularnością. Związane jest to z o wiele lepszymi możliwościami wysyłki paczek do innych krajów czy ogólnym przepływem ludzi. Pozwala to na rozszerzenie usług i rozwój firm na innych rynkach. Pozycjonowanie strony za granicą jest wyjątkowo trudne, ponieważ poza tradycyjnymi narzędziami używanymi do pozycjonowania, należy również pamiętać o zagranicznych użytkownikach, ich kulturze i sposobie poruszania się w sieci. Jednak po kolei.

Wyszukiwanie za granicą

To, jak dokładnie będzie wyglądać pozycjonowanie stron w danym kraju, zależy w głównej mierze od ilości i popularności różnych wyszukiwarek. Należy również poddać analizie statystyki dotyczące wyszukiwania interesujących nas fraz oraz, oczywiście samą specyfikę rynku. Warto wiedzieć ile firm oferuje podobne usługi, jak wyglądają ich strony internetowe itp. Na tej podstawie można wyciągnąć wstępne wnioski i podjąć pierwsze działania. Warto również pamiętać o tym, aby dopasować język witryny do danego kraju. Nie chodzi tylko o wersję językową na stronie docelowej, ale i pozycjonowanie oparte na frazach w danym języku (dotyczy to zarówno samych słów kluczowych, jak i np. stron zapleczowych). Język i rynek można określić w search console.

Linki

W przypadku pozycjonowania stron za granicą należy również pamiętać o odpowiednim budowaniu zaplecza linków. Należy dodawać linki i odnośniki w serwisach w danym kraju. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każda pomyłka może zaowocować tym, że algorytm wyszukiwarki określi stronę np. jak polską, a nie angielską i będzie ją wyświetlał użytkownikom w Polsce, zamiast w Wielkiej Brytanii. Oczywiście, należy również pamiętać o tym, aby witryny były zamieszczone na odpowiednich domenach zorientowanych na konkretny kraj. Podobnie hosting. Najlepiej, aby był wykupiony w kraju, w którym chcemy promować naszą stronę.

Wyszukiwarka

Zbyt wielu przedsiębiorców zapomina o tym, że Google to nie jedyna wyszukiwarka. W Polsce korzysta z niej zdecydowana większość użytkowników, ale już w Rosji dużą popularnością cieszy się wyszukiwarka Yandex. Natomiast Japończycy wolą używać Yahoo. Brak wiedzy o tym, która wyszukiwarka cieszy się największym zainteresowaniem w danym kraju, może skończyć się bardzo źle. Wydanie pieniędzy na pozycjonowanie stron w Google https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-warszawa/, a nie w najpopularniejszej wyszukiwarce w danym kraju, nie przyniesie żadnych zysków lub będą one niewielkie w porównaniu z kosztami pozycjonowania. Warto również pamiętać o tym, że w zależności od wyszukiwarki i narzędzi, jakie należy zastosować, koszt pozycjonowania może być różny. Należy się na to przygotować.

Pozycjonowanie strony za granicą – czy warto korzystać z usług polskich firm?

specjalista SEO w GoogleMożemy wyróżnić kilka powodów, które przemawiają za tym, aby wybierać polskie firmy do pozycjonowania stron za granicą https://www.adamgrabowski.guru/specjalista-pozycjonowanie-seo/. Wbrew pozorom, na polskim rynku działa wiele firm, które specjalizują się w pozycjonowaniu w innych krajach, dobrze znają rynek i potrafią dostosować przekaz do konkretnej grupy odbiorców za granicą.

Pierwszym ważnym argumentem jest cena. Stawki za pozycjonowanie w Polsce są niższe niż w innych krajach europejskich. Drugim wartym wspomnienia powodem jest komunikacja. Praca z firmą w Polsce pozwala na lepszą współpracę i lepsze określenie potrzeb klienta. Trzecim argumentem są polskie programy pomagające w pozycjonowaniu, których ceny nie są tak wysokie, jak w przypadku programów zagranicznych, a przynoszą one te same efekty.