Jak uszyć plecak worek z podszewką? Plecaki worki są bardzo popularne. Świetnie sprawdzają się latem i pasują do różnych stylizacji – zarówno do zwiewnych sukienek jak i wygodnych strojów sportowych. Są one bardzo lekkie, a ponadto uniwersalne i niezwykle pojemne. W sklepach dostępne jest wiele propozycji. Z powodzeniem można jednak uszyć taki worek samemu.
Dlaczego warto mieć plecak worek?
Plecak worek z https://ho-lo.pl/plecaki/ świetnie się sprawdza podczas wyjazdów na wakacje. Kiedy jest ciepło i upalnie, nikt nie ma ochoty nosić ciężkich i wielkich toreb. Worek jest lekki i można do niego spakować wszystkie niezbędne drobiazgi. Taki plecak dobrze się sprawdzi także podczas festiwali. Muzyczne wydarzenia to czas radości i dobrej zabawy. Do worka można zapakować wszystkie dodatki, ponadto duże znaczenie ma także jego wygląd. Dostępne jest wiele plecaków worków w delikatnej stylistyce jak i w bardziej szalonych kolorach.
Plecak worek dobrze sprawdzi się także podczas wycieczek rowerowych i przejażdżek na rolkach. Z powodzeniem można do nich spakować najważniejsze rzeczy jak np. portfel, telefon, butelkę wody itd. Oprócz wszystkich nieformalnych okoliczności, plecaki worki świetnie sprawdzą się także jako dopełnienie stylizacji do pracy. Modele wykonane ze skóry ekologicznej w ciekawych kolorach będą świetną alternatywą dla torebek.
W jaki sposób uszyć workoplecak z podszewką?
Jak wspomniano wcześniej plecaki worki królują na ulicach już o kilku sezonów. Zadomowiły się one w modzie na stałe i nic nie wskazuje na to, że trend ten miałby się szybko skończyć. Istnieje wiele rodzajów workoplecaków. Mogą one mieć różne rozmiary, dodatkowe kieszonki, czy aplikacje. Jednak bardzo ciekawą możliwością są worki z podszewką. Zamiast decydować się na gotowe produkty dostępne w sklepach, warto puścić wodze kreatywności i zdecydować się na samodzielne uszycie takich worków.
Szycie workoplecakow krok po kroku
Chcąc samodzielnie uszyć plecak worek z podszewką należy przygotować:
- maszynę do szycie,
- materiały, z których będzie uszyty worek,
- znacznik,
- nożyce do papieru,
- przyrządy krawieckie.
Pierwszym krokiem jest wycięcie z materiału dwóch prostokątów o wymiarach 50 x 35 cm, a także dwóch mniejszych prostokątów z ekoskóry. Tkaninę należy zszyć z ekoskórą, tak aby stworzyć tył i przód workoplecaka. Warto pozostawić około 1,5 cm zapasu na szew. Następnie trzeba przestebnować tuż przy granicy łączenia materiałów, tak aby szwy przyszyć do materiału wierzchniowego. Taśmę nośną trzeba przeciąć na pół i powstałe kawałki także złożyć na pół, a także przyszyć do jednej z części worka na około 6 cm od dołu. Materiały należy ułożyć przód z tyłem, aby spotykały się one na bokach w jednym miejscu. Plecak trzeba spiąć na dnie i na bokach i zaznaczyć punkt 8 cm od góry, a następnie zszywać boki oraz dół.
W górnej części workoplecaka powinno się zszyć końce materiałów na płasko, tak aby się nie odchylały. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, można uformować płaskie dno. W dolnej części można zgiąć rogi w kształt trójkąta, równo je ułożyć i spiąć szpilką, a następnie narysować linię około 3 cm od wierzchołka i przeszyć materiał po tej linie. Zabezpieczyć ścieg.
Kiedy struktura worka jest już mniej więcej zszyta, można przejść do wykonania podszewki. Aby było to możliwe trzeba zszyć boki materiału na całej długości, a przy dnie pozostawić około 15 cm otworu, który jest niezbędny, aby wywinąć worek na prawą sprawę. W podszewce także trzeba zrobić dno, zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi wykonywania dna worka. Worek na lewej stronie i podszewkę wywiniętą na prawą stronę, należy połączyć ze sobą, wkładając podszewkę do środka i spinając ją szpilkami. Przez otwór pozostawiony w podszewce, można wywinąć plecak i zszyć otwór. Na koniec górną część plecaka można zawinąć na około 4 cm od miejsca łączenia podszewki z tkanin i przypiąć szpilkami. Plecak można przeszyć na około, aby utworzyć tunel na sznurek. Bardzo ważne jest to, aby dokonać tego przeszycia w miejscu, w którym znajduje się szew. Następnie można już przeciągnąć sznurek przez otwór i związać jego końce. Workoplecak jest gotowy i można śmiało ruszyć z nim na miasto. Dobrym rozwiązaniem będzie także udekorowanie go przy pomocy różnych naszywek i dodatków. Dzięki temu worek stanie się unikalny i z pewnością przyciągnie uwagę przechodniów. Warto pamiętać, że naszycia i wszelkie dodatki można dokonać już na samym początku, zanim zszyje się ze sobą poszczególne elementy worka.
Samodzielne uszycie plecaka worka to bardzo łatwa kwestia. Z pewnością każdy poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie. Przed rozpoczęciem prac warto wykonać projekt, dzięki któremu łatwiej będzie uszyć swój worek i osiągnąć ostateczny efekt. Szycie worko plecaków można także zrobić razem z dziećmi. Jest to świetna i bardzo twórcza forma rozrywki. Maluchy mogą samodzielnie dobra dodatki i wskazać jaki efekt ich satysfakcjonuje. Z powodzeniem można także wykonać kilka wzorów worków. Przydadzą się one na różne okazje, sportowe i bardziej eleganckie.
HO::LO Studio |
ul. Tkacka 19-22 |
70-556 Szczecin |
602 177 056 |
www.ho-lo.pl |